WYSTARCZY CHĘĆ I POMYSŁ A SUKCES GWARANTOWANY….

Tarnów ma wielu wspaniałych, pomysłowych i twórczych ludzi. Doskonałych organizatorów, którzy potrafią działać na rzecz lokalnej społeczności. Warto ich pokazywać i promować taką działalność. „Galeria pod chmurką” jest tego przykładem.
„Galeria pod Chmurką” jest pomysłem dwóch, trochę zwariowanych sąsiadek, czyli Steffii Mazur i Marioli Tylek. Jest trochę odpowiedzią na stwierdzenie, że na tarnowskich osiedlach nic się nie dzieje, trochę, chęcią ożywienia najbliższego otoczenia, a trochę wyjściem do pasjonatów, amatorów – dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy coś tam sobie tworzą i nikt o tym nie wie.
Jak podkreśla Steffi Mazur „tak często się zżymamy na określenie „amator”, a ja je bardzo lubię, bo oznacza ona kogoś, kto kocha to co robi. A ja bardzo cenię wszystko, co powstaje z miłości. Dlatego powstała ta wystawa sąsiedzka. Ażeby to nie były tylko wiszące banery ze zdjęciami prac, powstał pomysł zorganizowania przy okazji twórczych kącików dla dzieci. W organizacji wydarzenia pomogły nam drukarnia Graffiti ART, która nam te banery wydrukowała i palarnia kawy Agifa, która sponsorowała w dniu otwarcia wystawy kawę dla wszystkich odwiedzających Galerię pod Chmurką”.
A Ja dodaję, oby więcej było takich pomysłów, które wprowadzą na tarnowskie osiedla więcej życia i spontaniczności. Doprowadzą do integracji lokalnych społeczności, a jednocześnie dadzą szansę na pokazanie wielu zdolnych ludzi w rożnym wieku.

Post Author: kadr