ZIELONE PRZYSTANKI AUTOBUSOWE….

Obecnie oświetlone są 44 wiaty autobusowe w mieście. W II kwartale tego roku, w trakcie postępowania przetargowego, zostanie wyłoniona firma, której zadaniem będzie wykonanie przyłączy energetycznych do podświetlenia ponad 20 kolejnych.
Wiaty autobusowe podświetlane i zielone – tarnowskie przystanki będą jeszcze bardziej estetyczne, komfortowe i bezpieczne. Zarząd Dróg i Komunikacji już rozpoczął procedury konieczne do zrealizowana planowanych zmian.
Na zdjęciu prezentujemy zieleniącą się wiatę przystankową przy ul. Zuchów.
Obecnie oświetlone są 44 wiaty autobusowe w mieście. W II kwartale tego roku, w trakcie postepowania przetargowego, zostanie wyłoniona firma, której zadaniem będzie wykonanie przyłączy energetycznych do podświetlenia ponad 20 kolejnych.
W Tarnowie jest w sumie ponad 200 wiat przystankowych. Nie we wszystkich wariantach istnieje możliwość ich podświetlania. Takie, które ją mają, są montowane w mieście od połowy 2016 roku. Stare wiaty są systematycznie zastępowane nowymi, wyposażonymi w możliwość montażu odpowiednich instalacji.
Natomiast trzy „zielone” wiaty pojawią się w tym roku przy alei Jana Pawła II. Konstrukcje będą oszklone i zadaszone, zaś ich tylne ściany stanowić będą rośliny – krzewy lub pnącza. Aktualnie prowadzone są konsultacje, na podstawie których zostaną wybrane najodpowiedniejsze gatunki.
Takie rozwiązania coraz częściej stosowane są w polskich i europejskich miastach. W ubiegłym roku zielona wiata – obsadzona bluszczem – pojawiła się przy ulicy Zuchów, gdzie zatrzymują się autobusy w drodze na Górę św. Marcina. Ten eksperyment miał pokazać, jak ta koncepcja w praktyce sprawdzi się w naszym mieście

Post Author: kadr