Palmy z Zalasowej ozdobiły tarnowski rynek…

Na tarnowskim rynku pojawiły się kilkumetrowe ręcznie wykonane palmy wielkanocne. To efekt współpracy Urzędu Miasta Tarnowa oraz sołtysa wsi Zalasowa. Palmy wielkanocne na rynku w Tarnowie
Wyjątkowe, barwne arcydzieła zostały przygotowane w ramach szóstej edycji konkursu na najpiękniejszą wielkanocną palmę, zorganizowanego przez sołtysa wsi Zalasowa, Stowarzyszenie Zalasowian, Koło Gospodyń Wiejskich, Koło Rękodzieła Artystycznego i Stowarzyszenie Nasze Dzieci.
– W Zalasowej to już tradycja, że jej mieszkańcy co roku aktywnie uczestniczą w naszym konkursie. Każdy stara się ze wszystkich sił, aby to jego palma zdobyła najwyższą ocenę – mówi Wiesław Matug, sołtys Zalasowej. – Dzięki zaproszeniu, jakie otrzymaliśmy z Tarnowa, nasze najpiękniejsze tradycyjne palmy po raz pierwszy prezentowane są na tarnowskim rynku. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę możliwość – dodaje.
W tym roku zalasowskie palmy stały się również symbolem pomocy. Dziewczęca Służba Maryjna wraz z Kołem Rękodzieła Artystycznego wykonały ponad 350 palm, z których dochód ze sprzedaży został przekazany na leczenie 3-letniej zalasowianki Blanki cierpiącej na glejaka mózgu.
Na rynku pojawiły się palmy osób i organizacji, które zajęły pierwsze miejsca w konkursie na tradycyjną palmę wielkanocną. Są to Danuta Halizenowicz, Koło Rękodzieła Artystycznego oraz Dziewczęca Służbie Maryjnej.
Info: L. Bielatowicz, M. Tarnowska

Post Author: kadr