TURYSTYKA: Tarnowskie Centrum Informacji jest „Miejscem Przyjaznym Rowerzystom”…..

Pandemia, restrykcje i wymuszone nimi ograniczenia w przemieszczaniu dobiegną kiedyś końca, a my – będąc niepoprawnymi optymistami – nieustannie przygotowujemy się na najazd turystów. Dosłownie. I mamy na to odpowiednie dokumenty.
Wraz z kończącymi się inwestycjami w budowę lokalnych tras rowerowych EnoVelo (trasy rowerowe „Pogórza”), za które odpowiadała Tarnowska Organizacja Turystyczna, zyskaliśmy wyjątkową infrastrukturę dla uprawiających turystykę rowerową. Dziesiątki kilometrów tras lokalnych, stanice, miejsca na grilla i punkty widokowe – wszystkie zostały podłączone do szkieletu sieci VeloMałopolska.
Region tarnowski, z płaskimi trasami na Powiślu Dąbrowskim i niewielkimi różnicami wzniesień Pogórza, nie wymaga żelaznej kondycji, co czyni go atrakcyjnym dla większości miłośników dwóch kółek. W sezonach przed pandemią, tarnowski odcinek VeloDunajec był najintensywniej użytkowanym spośród wszystkich tras w Województwie.
I właśnie z myślą o tych turystach, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zdecydował wprowadzić system rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Obiekty certyfikowane muszą spełniać kilka podstawowych kryteriów, w tym umożliwiać bezpieczne parkowanie roweru oraz dostęp do podstawowych narzędzi do jego naprawy. Wszystko oczywiście bezpłatnie.
Tarnowskie Centrum Informacji przystąpiło do systemu MPR w ubiegłym roku i zostało pozytywnie zweryfikowane przez przedstawicieli UMWM. 2 marca otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający, że nasza siedziba przy Rynku 7 w Tarnowie spełnia wymogi stawiane Miejscu Przyjaznemu Rowerzystom.

Szczegóły dotyczące VeloMałopolska oraz systemu MPR, w tym lista wszystkich certyfikowanych punktów dostępne są na stronie https://narowery.visitmalopolska.pl

Post Author: kadr