OTWARCIE WYSTAWY „MINIATUROWY WIELKI TALENT”….

W czwartek, 10 grudnia w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Miniaturowy Wielki Talent”. W wydarzeniu uczestniczyli Marta Malec-Lech z zarządu województwa, Katarzyna Macoń prezes stowarzyszenia Podaruj Dzieciom Promyk Słońca oraz Beata Kania dyrektor biblioteki.
Jak zaprezentować wyjątkowość i talent uczniów? Jak pokazać niecodzienny i nietuzinkowy dar? Wystawa „Miniaturowy Wielki Talent” przedstawia w formie wizualnej unikatowe osiągnięcia i talenty uczniów, którzy byli promowani i wspierani przez siedem lat w ramach Tarnowskiej Marki Talentu.
Wystawa powstała w ramach projektu „Miniaturowy Wielki Talent” realizowanego w ramach konkursu „Edukacja – zdalnie i cyfrowo” i zrealizowana została przez towarzyszenie ,,Podaruj dzieciom promyk słońca”. W ramach projektu zostały zakupione lalki, wykonano kreacje i stroje, przygotowano wystawę stacjonarnie i wirtualnie oraz zrealizowano film prezentujący wystawę.
Reprezentowane na wystawie talenty i umiejętności uczniów obejmują dziedziny: artystyczną, humanistyczną, sportową i nauki ścisłe, a pokazane zostały w nietuzinkowy sposób – w gablotach wystawienniczych, w których atrybutem jest lalka oraz fotografie.
Na wystawie można obejrzeć także wyjątkowe i unikatowe lalki kolekcjonerskie.
Z powodu panującej pandemii zrealizowano również film prezentujący wystawę. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne odbiorcy nie będą mogli w chwili obecnej zwiedzić wystawy osobiście, ale dzięki filmowi będzie możliwe to wirtualnie. Film udostępniony zostanie na stronie internetowej stowarzyszenia.
Łączna wartość projektu wynosi ponad 43 tys. zł, kwota dofinansowania z budżetu Województwa
Nagranie filmowe TU:
https://youtu.be/HtkZxD9TfSM
Foto: Lidia Jażwińska

 

https://www.facebook.com/NSerwisKADR/videos/206482241063414

Post Author: kadr