APEL DO OZDROWIEŃCÓW – IGŁA NIE BOLI….

Zrobiłem to, co uznałem, że jest moim obowiązkiem. Los sprawił, że wyzdrowiałem, więc postanowiłem za to podziekować i oddać jako ozdrowieniec Covid-19, osocze aby uratować komuś życie – mówi z ogromną skkromnością KRZYSZTOF KOSIŃSKI, pracownik socjalny, zastępca dyrektora DPS, KOŁO PSONI W Tarnowie. W tym działaniu nie byłem sam, inni pracownicy też to uczynili.

Dlatego, to cały zespół , a także nasi mieszkańcy, są godni szacunku. U nas nie ma ważnych i ważniejszych. Stanowimy jedną rodzinę, podkreśla mój rozmówca.

W placówce ognisko choroby wystąpiło w połowie października, zakażenie wystąpiło u kilku mieszkańców i pracowników, DPS został objęty kwarantanną. Kilka przypadków objawowych, jeden z mieszkańców przebywał też w szpitalu. Dzięki ofiarności trzech opiekunek (Pani Janina, Pani Dorota i Pani Lidia) które postanowiły przebyć kwarantannę razem z mieszkańcami (przebywały 12 dni w ciągu w DPS) sytuację udało się opanować. Na tę chwilę wszyscy mieszkańcy i pracownicy są zdrowi, a DPS jest dobrze przygotowany i zabezpieczony we wszelkie możliwe środki ochrony.

Covid -19 czy chcemy, czy nie jest rzeczywistością. Dlatego apelujemy do wszystkich ozdrowieńców o oddawanie krwi, osocza, które choć nie jest remedium doskonałym, ale póki co jednym z niewielu skutecznych środków leczenia covida. Igła nie boli.

L.J.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i ludzie siedzą

Post Author: kadr