Tarnowska młodzież nie poddaje się pandemii! Właśnie zrealizowała ciekawy projekt wraz z kolegami i koleżankami z Ukrainy…

W dniach 24-31 października młodzież z Tarnowa i okolic uczestniczyła w projekcie edukacyjnym pt. „A Story Behind the Photography”. Organizatorzy projektu, tarnowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Młodzieżowych Art oraz YMCA Ukraine stworzyli 30-osobowej grupie młodzieży z Polski i Ukrainy możliwość nawiązania współpracy w formule online.

W trakcie projektu polska i ukraińska młodzież, wykorzystując nowoczesne technologie, a także internetowe kanały komunikacyjne, wspólnie stworzyła piosenkę której tekst opowiada o pozytywnych relacjach Polsko-Ukraińskich, krótkometrażowy film opowiadający o wzruszającej wymianie listów pomiędzy Juliuszem Słowackim a jego matką, w tle której zaprezentowane zostały czarno-białe zdjęcia zgromadzone min. w zbiorach muzeum Juliusza Słowackiego w Ternopil na Ukrainie, obrazy/rysunki ukazujące symboliczne przykłady polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego, prezentacje multimedialne na temat: materialnego dziedzictwa kultury, niematerialnego dziedzictwa kultury, dziedzictwa naturalnego, ochrony dziedzictwa kultury,  przykładów dziedzictwa kulturowego, zarówno w Polsce jak i i na Ukrainie. Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu z programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Linki do materiałów video:

piosenka → https://www.youtube.com/watch?v=3W-J8Urh5ZU&t=21s

film → https://www.youtube.com/watch?v=vMXlXqU3w6k&feature=youtu.be

Linki do strony www i mediów społecznościowych organizatorów projektu:

https://www.sikma.pl/

https://www.facebook.com/sikm.art

Головна сторінка

https://www.facebook.com/YMCAUkraine

Link do oficjalnej strony programu PURWM:

Programy bilateralne

Post Author: kadr