BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH – Postcrossing – wymiana pocztówek, edycja tarnowska, spotkanie wirtualne

Sobota 14.11.2020, g. 10:00-11:00
Wirtualne spotkanie na platformie Google Meet: https://meet.google.com/pbs-zfxx-wbv…

moderator tarnowskiej edycji: Mariola Bogacka-Brodzińska

Postcrossing – to ponad 15-letni projekt, dzięki któremu zarejestrowani członkowie wysyłają i otrzymują pocztówki z całego świata. Strona redagowana jest w języku angielskim i najczęściej pocztówki pisane są również w tym języku. Bywa też tak, że postcrosserzy znają lub uczą się innych języków. Członkowie portalu na swoich profilach podają kilka faktów o sobie oraz preferencje co do otrzymywanych pocztówek. Niektórzy zbierają kartki przyrodnicze, inni turystyczne albo kartki niespodzianki. Każda wysłana kartka ma swój niepowtarzalny numer ID, np. PL-4534. Kiedy pocztówka dociera do adresata, ten rejestruje ją na portalu. Wówczas adres nadawcy otrzyma inny postcrosser i wyśle mu pocztówkę. Niezwykle miło jest znaleźć w skrzynce kilka pocztówek z zupełnie różnych zakątków świata wypisanych w tradycyjny sposób odręcznym pismem. Rodzina postcrosserów wciąż się rozrasta i każdy może się włączyć na dowolnym etapie życia.

Korzyści:
– zdobywanie pocztówek i znaczków
– poznawanie świata, kultury, ciekawych osób
– doskonalenie języków obcych
– powrót do przeszłości, zasmakowanie życia w romantycznym stylu retro, bez pośpiechu

Postcrosserzy na całym świecie od czasu do czasu organizują meetingi. Są to umawiane spotkania ludzi, których łączy wspólna pasja. Zwykle spotykają się niewielkie grupki pasjonatów liczące od kilku do kilkudziesięciu osób w każdym wieku. Na meeting zawsze przygotowywane są pocztówki z miejsca, gdzie odbędzie się spotkanie. Pocztówka ma na celu promowanie miasta, jego ciekawych miejsc lub wydarzeń. Taka kartka jest unikalna, bo jej druk jest jednorazowy i posiada datę spotkania. Wielu postcrosserów najchętniej zbiera właśnie takie pocztówki, bo przedstawiają dla nich wielką wartość jeśli nie materialną, to na pewno sentymentalną.

Na dzień 14 listopada 2020r. zaplanowany był pierwszy tarnowski meeting w historii postcrossingu. W tym trudnym czasie pandemii planowane było kameralne wydarzenie kulturalne w przestrzeni wystawowej BWA Tarnów w budynku Dworca PKP w Tarnowie (pl. Dworcowy 4) oraz – tradycyjnie dla tej inicjatywy – zostały przygotowane pocztówki promujące miasto Tarnów.
Z powodu zamknięcia instytucji kultury w terminie 7-29.11.2020, wydarzenie zmieniło formę na wirtualną.

Info: BWA

Obraz może zawierać: niebo, drzewo, na zewnątrz, przyroda i woda, tekst „POSTCROSSING Tarnowski meeting 14.11,2020”Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz, tekst „TARNOW H0 POSTCROSSING Tarnowski meeting 14.11,2020”

Post Author: kadr