Con Affetto & Monk – XIII Festiwal Muzyczne Tarasy 

Dwie tarnowskie formacje muzyczne – kwartet smyczkowy Con Affetto oraz zespół wokalny MONK po raz kolejny wspólnie staną na scenie, do walki na…..struny!
W programie koncertu najpiękniejsze tematy polskiego i światowego kina w letniej odsłonie
6 sierpnia 2020 r. godz. 20.00 plener Centrum Sztuki Mościce

Con Affetto
To zespół stworzony przez kobiety, które wyrażają siebie…muzyką. Artystki 15 lat temu rozpoczęły wspólną muzyczną podróż i aż po dzień dzisiejszy pozostają w nieustannym przekonaniu, że muzykę najpiękniej tworzy się wtedy, kiedy jest ona… wspólną pasją. Nazwa zespołu „Con affetto” z włoskiego oznacza „z uczuciem”, ponieważ to właśnie emocje są główną siłą napędową każdej zagranej wspólnie nuty. Con Affetto od 2005 roku prowadzi aktywną działalność artystyczną koncertując w wielu ciekawych i prestiżowych miejscach. Kwartet dysponuje szerokim i zróżnicowanym repertuarem począwszy od kanonów muzyki klasycznej, poprzez ciekawe aranżacje muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej aż po oryginalne wykonania muzyki współczesnej. Szczególne miejsce w repertuarze Con Affetto zajmują tanga, wykonywane przez nie z wielką pasją i szczególnym uwielbieniem tego rodzaju ekspresji artystycznej. Artystki Con Affetto nieustannie rozwijają swoje muzyczne zainteresowania systematycznie uczestnicząc w nagraniach płyt, projektach orkiestrowych, teatralnych oraz koncertach zespołów polskiej sceny rozrywkowej. Od dwóch lat współpracują z niezależną polską filharmonią Filharmonia Futura biorąc udział we wszystkich produkowanych przez nią wydarzeniach i koncertach na terenie całego kraju (m.in. Warszawa, Łódź, Szczecin, Poznań, Toruń, Kraków, Rzeszów i wiele innych). Zespół ma na koncie premierowe nagrania dyskografii współczesnego amerykańskiego kompozytora polskiego pochodzenia – Henryka Derusa, co oprócz głównego nurtu wykonawczego – muzyki klasycznej epok dawniejszych – pozostaje wielką fascynacją i pasją zespołu. Wiosną 2015 roku Con Affetto wzięło udział w produkcji filmowej holenderskiej reżyserki Mieke Bal – premiera filmu odbyła się w Krakowie w kwietniu 2016. Rok 2019 zespół rozpoczął podróżą koncertową do Chińskiej Republiki Ludowej, gdzie promował polską muzykę i kulturę.
„Najważniejsze oraz najbardziej zauważalne i doceniane przez publiczność jest to, iż zespół zarówno na scenie, jak i poza nią pozostaje zjawiskowym połączeniem czterech energii i żywiołów, które przenikając się tworzą wypadkową pełnego obrazu kobiecej natury… Wszakże, MUZYKA, to przecież KOBIETA…”.

Zespół tworzą:
Angelina Kierońska – I skrzypce
Karolina Bartczyszyn-Południak – II skrzypce
Karolina Stasiowska – altówka
Anna Podkościelna-Cyz – wiolonczela

Monk
Zespół wokalny MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako współczesną jazzowo – popową muzykę a capella. Muzyka zespołu MONK to połączenie różnych gatunków muzycznych, wykonywana w unikalny sposób: zero instrumentów, tylko głosy ludzkie. MONK wystąpił podczas wielu znaczących imprez muzycznych w Polsce, m.in.: na Gali Rozdania Oscarów Jazzowych w Teatrze Wielkim w Łodzi w 2009 roku. We wrześniu tego samego roku został laureatem oraz zdobywcą Srebrnego Serca Festiwalu Twórczości im. Marka Grechuty „KOROWÓD 2009”. We wrześniu 2013 MONK wystąpił dla 20-tysięcznej publiczności podczas AZOTY GRAND Festival w Tarnowie, u boku Boney M, Kamila Bednarka, IRA oraz Lady Pank. Grupa MONK koncertuje w kraju i zagranicą (Niemcy, Węgry, Czechy, Belgia, Słowacja, Wielka Brytania, Łotwa, Holandia). W 2015 i 2016 roku MONK odbył 2 trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych. W październiku 2016 roku wystąpił podczas uroczystej Gali Otwarcia The 17th Polish Film Festival Los Angeles, w samym sercu Hollywood, dla polskich oraz amerykańskich gwiazd świata filmu.
W 2017 roku zespół MONK znalazł się w podręczniku do muzyki dla szkół podstawowych jako przykład muzyki a capella.

Muzycy zespołu MONK posługują się w życiu następującą maksymą:
„Nie ma nic piękniejszego niż głos ludzki, chyba… że jest ich pięć…”

6 sierpnia 2020 r. zapraszamy na koncert zespołów Con Affetto & Monk, a 27 sierpnia 2020 r. na koncert zespołu Music Way.
Zanurz się w magicznych dźwiękach muzyki ze srebrnego ekranu!

Centrum Sztuki Mościce
6 sierpnia 2020 r. godz. 20.00 plener
Cena biletu: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), miejsca nienumerowane
Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych
Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów
tel.14 633 46 04
Kasa czynna: pon. – pt. 16.00 – 20.00, sob. – niedz. 16.00 – 20.00
Koncert plenerowy przy CSM. W przypadku niepogody koncert przeniesiony do sali widowiskowej.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie na scenieObraz może zawierać: 4 osoby, ludzie na scenieObraz może zawierać: 3 osoby, ludzie na scenieObraz może zawierać: 4 osoby, ludzie na scenie, ludzie stoją i koncert

Post Author: kadr