CYKL: ARTYŚCI TARNOWA – RAFAŁ HUSZNO HUSH.

MUZYK, RATOWNIK MEDYCZNY, CZŁOWIEK Z CHARAKTEREM, A PRZEDE WSZYSTKIM Z OGROMNĄ EMPATIĄ DO LUDZI – także uczestnik akcji „POMAGAM BO CHCĘ”…BARDZO DZIĘKUJEMY!
Rafał Huszno HUSH wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Pomysłodawca, współtwórca oraz dyrektor artystyczny festiwalu „Demogramy”. Członek Akademi Fonograficznej. Od 2005 roku lider i wokalista tarnowskiej formacji Totentanz z którą nagrał 5 płyt. Absolwent Studium Medycznego na Wydziale Ratownictwa Medycznego w Tarnowie.
Na co dzień ratownik medyczny i prezenter radia RDN Małopolska. Współpracuje z wieloma polskimi artystami. Gościnnie zaśpiewał na wydanej przez Wojtka Klicha płycie „Karolowe pieśni”(„Zawiedziona w miłości”) Użyczył swojego głosu w znanych reklamach telewizyjnych i radiowych.
W 2018 roku Rafał przybrał pseudonim artystyczny HUSH rozpoczynając tym samym projekt solowy. Calling road, Wolna, Układanka i Heaven to bardzo dobrze przyjęte single artysty. Końcem 2019 roku na listę przebojów trafił kolejny utwór Rafała „Niewiele”, który przez miesiąc utrzymywał się w czołówce nowości radia RDN a następnie głosami słuchaczy wygrał plebiscyt Grajmy Swoje.
W tym samym czasie Rafał przemówił do swoich fanów za pośrednictwem facebooka. Jego fanpage (Rafał Huszno HUSH) różni się bardzo od stron innych artystów. Pod postami są dziesiątki rozmów i komentarzy, które nie pozostają bez odpowiedzi. Ze względu na wykonywany zawód, Rafał jest bardzo zaangażowany w sytuację jaka obecnie panuje w służbie zdrowia a która bezpośrednio dotyka ratowników medycznych. Posty artysty „Nie kłam medyka” ,”Podziękowanie dla bohaterów” (gdzie śpiewa solo w stroju ratownika medycznego) czy „Trędowaci bohaterowie” mają kilkunastotysięczne odsłony.
Ostatnio ktoś zapytał mnie, jaki ten Rafał jest tak poza sceną, w codziennym życiu. Nie musiałam się wiele zastanawiać… Rafał to ciepły człowiek o wielkim sercu i olbrzymiej wrażliwości. W nocy zakłada strój ratownika i spieszy z pomocą w karetce, w dzień, pisze teksty i komponuje muzykę, którą pokochały tysiące ludzi. Rafał dnia codziennego to twardy rockmen i cichy bohater …tak pięknie o Rafale mówi menadżer zespołu Beata Tylutka
Foto: D. Zaród
https://youtu.be/SWltiWGwyGo

Post Author: kadr