Autobusowa klimatyzacja będzie działała od 1 lipca

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie informuje, iż od 1 lipca włączana będzie klimatyzacja we wszystkich autobusach. Zgodnie z wewnętrznymi regulacjami firmy klimatyzacja zacznie działać, gdy temperatura na zewnątrz przekroczy 20 st. C. w dowolnej porze dnia lub na wniosek pasażerów do kierowcy autobusu. Decyzja MPK jest związana ze stabilizacją sytuacji epidemicznej w regionie.
Aby podróż autobusem była bezpieczna należy stosować się do rządowych regulacji w tym zakresie. Zgodnie z rozporządzeniami wszystkich podróżujących autobusami miejskimi obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub innego zakrycia twarzy i nosa. Rządowe rozporządzenie reguluje także liczbę pasażerów a pojeździe – dopuszczalne jest przewożenie połowy maksymalnej liczby pasażerów dla danego typu pojazdu, czyli w przypadku 12 metrowego autobusu to zwykle 45-50 osób, a w mniejszych pojazdach to ok 30 osób. Przy czym wyłączona z użytkowana jest połowa miejsc siedzących.
– Regulamin przewozów mówi, że podróżni, którzy zagrażają bezpieczeństwu pozostałych mogą być niedopuszczani do przewozu lub usuwani z naszego pojazdu – mówi prezes MPK, Jerzy Wiatr. – Kierowcy zostali zobowiązani do ścisłego przestrzegania tego zalecenia w zakresie noszenia maseczek. W egzekwowaniu tego obowiązku będzie nam pomagać policja. Przypominamy, że kara za brak maseczki to nawet 500 zł.
Prezes Wiatr podkreśla, że spółka wkłada wiele wysiłku w zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów: prowadzi codzienną dezynfekcję autobusów, kierowcy mają wydzieloną strefę bezpieczeństwa, we wszystkich pojazdach są dyspensery z certyfikowanym płynem antywirusowym na potrzeby pasażerów.
– Noszenie maseczek uzupełnia te działania i ma zasadnicze znaczenie w zamkniętych pomieszczeniach, jakim jest miejski autobus z zamkniętymi oknami – podczas pracy klimatyzacji. W opinii specjalistów noszenie maseczki zmniejsza ryzyko zakażenia o 85%, a zachowanie dystansu o 2 metry od innych ludzi o 80% – dodaje Jerzy Wiatr.

Ireneusz Kutrzuba
Rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa
Z-ca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej UMT

Nagranie: Lidia Jaźwińska

-0:06

Usuń

Dotrzyj do większego grona osób ze swoim filmem
Spróbuj promować swój post, aby Twój film obejrzało więcej osób, na których Ci zależy.
1029

Liczba odbiorców
66

Aktywność
Promuj post
Komentarze
Skomentuj jako Niezależny Serwis Informacyjny KADR
 

Miasto gotowe na powodziowe zagrożenie….

Sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna w regionie powoli się normuje niemniej służby miejskie Tarnowa są w gotowości na wypadek zagrożenie powodziowego. Jak dotychczas ani na Białej ani na Wątoku w rejonie miasta nie było sytuacji, aby poziom wód przekroczył stany ostrzegawcze.
W związku z sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną w regionie prezydent Tarnowa Roman Ciepiela już w minionym nakazał dokładne sprawdzenie stanu sprzętu służą

Zobacz więcej

Obraz może zawierać: drzewo, niebo, chmura, roślina, na zewnątrz, przyroda i woda
2350

Liczba odbiorców
40

Aktywność
Promuj post
Komentarze
Skomentuj jako Niezależny Serwis Informacyjny KADR
 

Nie bój się adoptować zwierzaka z AZYLU – one odpłacą Ci sercem….

Lidia Jaźwińska dodała zdjęcie 3D.

Ja nie gryzę bo mam szacunek do człowieka. Ja jestem szczęściara z AZYLU…

Porusz myszą, aby wyświetlić zdjęcie w 3D
1051

Liczba odbiorców
18

Aktywność
Promowanie niedostępne
Komentarze
Skomentuj jako Niezależny Serwis Informacyjny KADR
 

PIŁKARSKIE PEREŁKI MAŁOPOLSKI….
Całość na: https://bit.ly/2Vs4yD5

-3:01

439 wyświetleń
Lidia Jaźwińska

Rośnie piłkarska kadra…

875

Liczba odbiorców
15

Aktywność
Promowanie niedostępne
Komentarze
Skomentuj jako Niezależny Serwis Informacyjny KADR
 

WYBORCZE RYGORY SANITARNE….PODAJ DALEJ!

Podczas najbliższego głosowania w wyborach prezydenckich obowiązywały będą nadzwyczajne rygory sanitarne. Szczegółowo mówi o nich rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 15 czerwca 2020 roku.

W lokalu wyborczym przebywać będzie mogła nie więcej niż jedna osoba głosująca na 4 metry kwadratowe ogólnodostępnej powierzchni. Aby zapewnić ten wymóg, wejście do lokalu będzie regulowane. Osoby oczekujące w kolejce będą natomiast miały obowiąz

Zobacz więcej

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
2678

Liczba odbiorców
149

Aktywność
Promuj post
Komentarze
Skomentuj jako Niezależny Serwis Informacyjny KADR
 

Post Author: kadr