POLICJANCI Z KOMISARIATU TARNÓW CENTRUM URATOWALI ŻYCIE 80- LATKOWI….

Dramatyczną walkę z czasem pokonali policjanci posterunkowa Paulina Kukułka i aspirant Grzegorz Wieczorek, którzy ratowali 80. letniego staruszka. Policjanci po zakończonej interwencji na Osiedlu Zielonym, jadąc ul. M. Dąbrowskiej zostali poproszeni o pomoc przez wnuczkę starszego pana, który zasłabł w samochodzie (pasażer) i stracił przytomność. Mężczyzna nie oddychał, nie reagował na bodźce i miał niewyczuwalne tętno.

Policjanci natychmiast przystąpili do akcji. Kiedy Paulina Kukułka dzwoniła po pogotowie ratunkowe, Grzegorz Wieczorek cały czas reanimował staruszka. Ta dramatyczna walka patroluo ludzkie życie, trwała dobre dwadzieścia minut. Po przyjeździe pogotowia policjant nadal kontynuował masaż serca, a załoga karetki przygotowała pacjenta do zaintubowania.

W ruch poszły defibrylator i adrenalina, co w połączeniu z trwającym nieprzerwanie masażem okazało się zbawienne. 80-latek odzyskał stabilny oddech i tętno, po czym został szybko przetransportowany do szpitala.
Policjantom podziękowania za pomoc i uratowanie dziadka przesłała wnuczka pani Monika. KADR również dołącza się do tych podziękowań, ale przede wszystkim życzy powrotu do zdrowia starszemu panu.
Źródło: Oficer Prasowy, Komendy Miejskiej w Tarnowie

Foto: M. Ausenberg

Obraz może zawierać: 2 osoby, na zewnątrz

Post Author: kadr