ARTYŚCI TARNOWA – TOMASZ SOBCZAK FOTOGRAFIA ….

….magistr sztuki, inżynier, nauczyciel, pedagog, a w wolnych chwilach artysta fotografik. Jak mówi: Fotografia jest moja wielką pasją. Daje mi radość, zadowolenie i satysfakcję. Każdy obiekt, który fotografuję, ma w sobie wiele piękna. Staram się je uchwycić i pokazać całemu światu”.

Od lat związany jest z Tarnowem, a naturalną koleją losu jest także związek z Tarnowskim Towarzystwem Fotograficznym, w którym od czterech kadencji pełni funkcję prezesa. Od 2019 roku jest także Członkiem Zarządu Fotoklubu RP. Prowadzi zajęcia z „Fotografii ruchu” oraz „Metodykę fotografii” na podyplomowych studiach z fotografii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, którą to uczelnię ukończył z wyróżnieniem. Realizował także zajęcia „Fotografiia prasowa i reklamowa” na Wyższej Szkole Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie. Autor i współautor wielu wystaw w kraju i za granicą, w tym także indywidualnych.

Zaprezentowane fotografie to cztery obszary tematyczne: akt, sport, architektura, kolory. Autor pokazuje w nich fotografię jako sztukę różnorodną, w której nie ma ograniczeń dla piękna, odnoszącego się zarówno do ludzkiego ciała, architektury jak i wizualizacji oraz kompozycji komputerowych.

W zaprezentowanych aktach Sobczak łamie pewne stereotypy, pokazuje akt w sposób bardzo subtelny, bez zbytniego emanowania ciałem. Natomiast fotografia sportowa, jest pełna dynamiki, emocji, to obrazy reporterskiego działania autora. Kolejne fotografie to praca z kolorem, jego głębią i możliwością pokazywania rzeczywistości w odmienny sposób, w którym to kolor nadaje charakter fotografii, a jednocześnie pobudza nasze zmysły.

Pokazane prace, to z jednej strony fotografia tradycyjna, z drugiej zaś nowoczesna i niekonwencjonalna, nowatorska, gdzie autor stara się w swoich pracach wykorzystywać środki, jakie stwarza grafika komputerowa oraz sztuka wizualna. Wszystkie razem stanowią o warsztacie i doświadczeniu Tomasza Sobczaka jako fotografa i człowieka, który w fotografii widzi to, co nadaje jej sens i bezmiar artystycznego przekazu.

Więcej można znaleźć na stronie autora prac i Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego w Tarnowie
Lidia Jaźwińska

https://www.facebook.com/lidia.jazwinska/videos/2850982798283822/

 

 

Pokazane fotografie są własnością autora.
Foto autora: Lidia Jaźwińska (archiwum KADRU)

Post Author: kadr