ARTYŚCI TARNOWA – Anna Podkościelna-Cyz….

Z CYKLU: ARTYŚCI TARNOWA – Anna Podkościelna-Cyz – tarnowianka, wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, założycielka Kwartetu Smyczkowego Con Affetto, liderka wiolonczel w Tarnowskiej Orkiestrze Kameralnej. Od 2003 roku specjalistka odorganizacji koncertów w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, wieloletnia dyrygentka Tarnowskiego Chóru Gos.pl, korepetytorka wokalna w Teatrze im.Ludwika Solskiego w Tarnowie. Prywatnie: żona, mama, córka, przyjaciółka. Miłośniczka tanga i wysokich szpilek.

Niesamowita kobieca osobowość, szyk, uroda, a nade wszystko artystka, którą cechuje wysoki profesjonalizm. To prawdziwy wiruoz wiolonczli. Ambitna, twórcza i kochająca muzykę. Emanuje z niej niesamowita energia, a zarazem ciepło i empatia. To ambasadorka tarnowskiej kultury.

ŻYCIORYS ARTYSTYCZNY

Anna Podkościelna-Cyz, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli Adama Klocka (2003). Od ponad dwudziestu lat aktywnie prowadzi działalność koncertową zarówno w założonym przez siebie w roku 2005 Kwartecie smyczkowym Con Affetto, jak również Tarnowskiej Orkiestrze Kameralnej (1997),gdzie od 2003 pełni funkcję lidera grupy wiolonczel, a także solisty (2017). W podróżach koncertowych odwiedziła m.in. Chiny, Stany Zjednoczone, Włochy,Francję, Niemcy, Belgię, Holandię i Szwajcarię. W kręgu jej muzycznych zainteresowań oprócz klasyki znajdują się projekty teatralne, jak również rozrywkowe. Od 2017 roku współpracuje z Filharmonią Futura – niezależnymprojektem muzycznym, biorąc udział we wszystkich produkowanych przez nią wydarzeniach i koncertach na terenie całego kraju (Warszawa, Łódź, Szczecin,Poznań, Toruń, Kraków i wiele innych). Jej wielką pasją jest także wykonawstwo muzyki tangowej, od 2016 roku wraz z Kwartetem Con Affetto regularnie współpracuje w tym zakresie z wybitnym polskim akordeonistą/bandoneonistąKlaudiuszem Baranem. Zrealizowała szereg nagrań CD, między innymi nagrania premierowe współczesnego amerykańskiego kompozytora polskiego pochodzenia -Henryka Derusa (2015-2017) oraz premierowe nagrania utworów Augusta Duranowskiego (2016).

 

CYKL: ARTYŚCI TARNOWA – Anna Podkościelna-CyzNiesamowita kobieca osobowość, szyk, uroda, a nade wszystko artystka, którą cechuje wysoki profesjonalizm. To prawdziwy wiruoz wiolonczli. Ambitna, twórcza i kochająca muzykę. Emanuje z niej niesamowita energia, a zarazem ciepło i empatia. To ambasadorka tarnowskiej kultury.

Opublikowany przez Lidię Jaźwińską Piątek, 22 maja 2020

Post Author: kadr