Podsumowanie roku 2019 w tarnowskim Muzeum…

 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Galerii „Piwnica pod Trójką”, dyrektor Muzeum Okręgowego Andrzej Szpunar podsumował działalność Instytucji.

Działalność inwestycyjna Muzeum Okręgowego w Tarnowie wyglądała nie mniej imponująco, niż w roku 2018. Muzeum kontynuowało przebudowę kamienic przy Rynku 20-21. Wartość projektu to 9 250 663, 39 zł. W kwietniu br. planujemy otwarcie Oddziału Muzeum, w którym na trzech kondygnacjach przedstawimy historię Tarnowa i regionu tarnowskiego.
Muzeum zakończyło termomodernizację Muzeum Etnograficznego. Wartość tego projektu, w ramach którego wymieniono okna, przebudowano instalację gazową oraz docieplono ściany zewnętrzne to 2 092 749,70 zł. Remont wykonano od sierpnia do listopada 2019 r.
Kontynuowane są prace przy budowie Regionalnego Centrum Edukacji o Pamięci (dotychczas Izba Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej) przy ul. Mościckiego 29. Na projekt zarezerwowano 3 421 310,00 zł.

Statystyki frekwencyjne kolejny rok z rzędu prezentują się bardzo dobrze. W 2019 roku otworzyliśmy po remoncie Zagrodę Felicji Curyłowej w Zalipiu. Ten, remontowany w ramach projektu „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”, obiekt zanotował frekwencję na poziomie 27 713 osób. Największą imprezą zorganizowaną przez Muzeum był w ubiegłym roku Międzynarodowy Turniej Rycerski w Dębnie, który zgromadził 8000 widzów.

Muzeum zorganizowało lub współorganizowało wydarzenia, które na stałe wpisały się w krajobraz kulturowy subregionu tarnowskiego, a ich realizacja była możliwa dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych, m.in.
z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Kulturowego. Mowa tu m.in. o 56. edycji konkursu „Malowana Chata”, który ponownie zgromadził ok. 1500 widzów i uczestników.
Ze środków pozyskanych z zewnątrz udało się także zakupić „Szkic do Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Zadanie realizowane zostało w ramach programu MKiDN „Kolekcje Muzealne”. Dzięki funduszom pozyskanym
z Narodowego Banku Polskiego Dział Historii przygotował wystawę czasową „Przerwana historia polski system monetarny na przestrzeni dziejów”.

Podsumowanie Roku 2019 w tarnowskim Muzeum…

STUDIO KADR…Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Galerii „Piwnica pod Trójką”, dyrektor Muzeum Okręgowego Andrzej Szpunar podsumował działalność Instytucji.Działalność inwestycyjna Muzeum Okręgowego w Tarnowie wyglądała nie mniej imponująco, niż w roku 2018. Muzeum kontynuowało przebudowę kamienic przy Rynku 20-21. Wartość projektu to 9 250 663, 39 zł. W kwietniu br. planujemy otwarcie Oddziału Muzeum, w którym na trzech kondygnacjach przedstawimy historię Tarnowa i regionu tarnowskiego – mówił Andrzej Szpunar.Autor: Anna Burda

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Poniedziałek, 24 lutego 2020

Info:(bch)
Foto: Anna Burda

Post Author: kadr