Anna Kropiowska – „Bretońskie wędrówki – stroje ludowe”….

W Galerii „Piwnica pod Trójką, otwarto drugą w tym roku wystawę w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzelanej”. Bohaterką wieczoru była Anna Kropiowska, która zaprezentowała wystawę pt. „Bretońskie wędrówki – stroje ludowe”.

Anna Kropiowska urodziła się w 1975 roku w Tarnowie. Ukończyła tarnowskie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Następnie w latach 1994-1998 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Zbysława Maciejewskiego. W latach 1998-2002 kontynuowała studia w Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts (Akademia Sztuk Pięknych) w Paryżu na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Abrahama Hadada, gdzie uzyskała dyplom. W tej samej uczelni w latach 2002-2003 zrealizowała studia podyplomowe.

Od dwudziestu lat mieszka i pracuje we Francji. Jest artystką wszechstronną. Ma na swoim koncie wiele realizacji wielkoformatowych – murali, dekoracji wnętrz, malarstwa iluzjonistycznego, które kilkanaście lat realizowała w Paryżu i regionie, oraz we Francji i w Polsce, szczególnie w Tarnowie – m.in.: fragment „Panoramy Siedmiogrodzkiej” oraz malarstwo iluzjonistyczne na kamienicy przy ul. Wałowej. Oprócz tego maluje obrazy o różnej tematyce: kwiaty, pejzaże, zwierzęta, portrety, zajmuje się także projektowaniem. Obecnie mieszka w Bretanii, w Saint-Quay-Portrieux, gdzie prowadzi pracownię autorską. Uczy w niej rysunku i malarstwa dzieci i dorosłych. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Europie, zwłaszcza we Francji, Polsce i Belgii. Twórczość Kropiowskiej znajduje się także w prywatnych kolekcjach w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Kanadzie, Francji, Polsce, Belgii, Chinach i Tajlandii.

Kurator wystawy: Bożena Szczupak

Wystawa będzie czynna do 1 marca 2020 r.

Sponsorem cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” jest APEKS Hurtownia Artykułów Biurowych i Szkolnych.

Anna Kropiowska „Bretońskie wędrówki – stroje ludowe”

STUDIO KADR…Anna Kropiowska „Bretońskie wędrówki – stroje ludowe” wernisaż wystawy w Galerii „Piwnica pod Trójką” przy Rynku 3 w Tarnowie.Autor: Lidia JaźwińskaCała relacja na portalu: www.niezaleznyserwiskadr.com.pl

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Poniedziałek, 10 lutego 2020

Anna Kropiowska – „Bretońskie wędrówki – stroje ludowe”…

STUDIO KADR….W Galerii "Piwnica pod Trójką, otwarto drugą w tym roku wystawę w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzelanej”. Bohaterką wieczoru była Anna Kropiowska, która zaprezentowała wystawę pt. „Bretońskie wędrówki – stroje ludowe” (zwiastun wydarzenia)Kurator wystawy: Bożena SzczupakAutor: Lidia Jaźwińska

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Poniedziałek, 10 lutego 2020

 

Post Author: kadr