Porozmawiajmy o transplantacji….

Przez kilka godzin grupa młodych ludzi prowadziła w Gemini Park akcję na temat TRANSPLANTACJI.Transplantacja to przeszczep narządu, tkanki lub komórek z jednego ciała do innego. Transplantacja to szansa na życie nawet dla półtora tysiąca osób rocznie.

Za życia można wyrazić chęć bycia dawcą narządów w przypadku śmierci poprzez dobrowolne oświadczenie woli, które można nosić się przy sobie lub dołączyć do dokumentacji medycznej. Traktowane jest ono jako informacja o decyzji na wypadek śmierci, ale przede wszystkim stanowi przekaz i próbę zwiększania świadomości wśród swoich znajomych, krewnych i innych osób, które nie są przekonane bądź niechętne do zostania dawcą narządów (info:https://www.medicover.pl)

WARTO WIEDZIEĆ: 1 osoba zmarła może uratować życie nawet 8 chorych osób i wielu innym pomóc w poprawie jakości życia.
Organizator: Stowarzyszenie Przedwiośnie.

WSPANIAŁA AKCJA MŁODYCH TARNOWIAN…

STUDIO KADR…Przez kilka godzin grupa młodych ludzi prowadziła w Gemini Park akcję na temat TRANSPLANTACJI.Transplantacja to przeszczep narządu, tkanki lub komórek z jednego ciała do innego. Transplantacja to szansa na życie nawet dla półtora tysiąca osób rocznie.WARTO WIEDZIEĆ: 1 osoba zmarła może uratować życie nawet 8 chorych osób i wielu innym pomóc w poprawie jakości życia.Organizator: Stowarzyszenie Przedwiośnie.SPORO DODATKOWYCH INFORMACJI MOŻNA ZNALEŹĆ NA: https://www.medicover.pl/o-zdrowiu/transplantacja-dlaczego-warto-zostac-dawca-narzadow,6357,n,192Autor: Anna Burda

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Sobota, 8 lutego 2020

Foto: Anna Burda

Post Author: kadr