Elektryczne hulajnogi i skutery są już w Tarnowie….

Tarnów 19 sierpnia 2019. Konferencja Prasowa

Pojazdy będą wypożyczane na minuty, wystarczy dedykowana aplikacja na smartfon z podłączoną kartą płatniczą.
W Tarnowie za minutę jazdy elektryczną hulajnogą zapłacimy 39 groszy, ten sam czas korzystanie ze skutera kosztował będzie 69 groszy (dla studentów i osób po 60. roku życia 59 groszy). W przypadku skutera, po przekroczeniu kwoty 89 zł, do północy nie będą naliczane opłaty za kolejne kilometry. Czyli: gdy wypożyczymy skuter minutę po północy, to korzystanie zeń przez całą dobę nie będzie droższe niż 89 zł, a może być nawet tańsze, bo gdy w trakcie jazdy chcemy zrobić sobie krótką przerwę, np. na szybkie zakupy, możemy skorzystać z przycisku „pauza” – wówczas naliczana jest tylko opłata w wysokości 10 groszy za minutę.
 
Aby skorzystać z hulajnogi lub skutera trzeba będzie pobrać na nasz smartfon dedykowaną aplikację, zainstalować, założyć konto i z nim „związać” kartę płatniczą, a należnościami za jazdę zostanie obciążone nasze konto bankowe. Przy instalacji aplikacji i zakładaniu konta trzeba będzie również załączyć zdjęcie dokumentu uprawniającego do jazdy. W ciągu 24 godzin nasze konto zostanie zweryfikowane i aktywowane.
 
Przy pomocy aplikacji zlokalizujemy pojazd znajdujący się najbliżej miejsca, w którym obecnie się znajdujemy i będziemy mogli go zarezerwować. Na dotarcie do skutera lub hulajnogi będziemy mieli kwadrans, następnie aplikacja pozwoli nam go odblokować. W przypadku skutera jest to przycisk w aplikacji, w przypadku hulajnogi konieczne będzie sfotografowanie umieszczonego na niej w widocznym miejscu kodu QR. Gdy korzystamy ze skutera pierwszą czynnością musi być otwarcie bagażnika przyciskiem na kierownicy i wyjęcie ochronnego kasku wraz z wkładką higieniczną. Wsiadamy i jedziemy. Gdy dotrzemy do celu, przy pomocy aplikacji na smartfonie informujemy o zakończeniu wypożyczenia, a pojazd jest zdalnie blokowany i czeka na kolejnego chętnego. Skuter lub hulajnogę możemy pozostawiać w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie, która zaznaczona jest na mapie w aplikacji.
 
We flocie firmy Blinkee.city znajdują się skutery o mocy 1,2 kW i 3,1 kW, lecz oba jeżdżą z maksymalną prędkością 45 km/h, którą ogranicza ustawa. O stan i naładowanie akumulatorów dbał będzie działający przez całą dobę serwis techniczny.
 
Info:UM Tarnowa
blob:https://www.facebook.com/ddb69add-3ed8-4b58-ac18-f315ea91b98d

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, motocykl, buty i na zewnątrz

Post Author: kadr