Nadanie i wręczenie sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie…

Święto Policji, to data szczególna dla funkcjonariuszy. To czas awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań dla policjantów i pracowników Policji, ale też i tych, z którymi, na co dzień współpracują. Uroczystości tarnowskich obchodów 100 rocznicy powołania Policji Państwowej, rozpoczęły się otwarciem wystawy poświęconej policjantom II RP w Muzeum Okręgowym w Tarnowie w dniu 18 lipca 2019. Uroczystość główna nadania i wręczenia sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie, odbyła się w dniu 23 lipca br.

Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Powstania Policji Państwowej połączony z nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie miał miejsce na Placu Kazimierza w Tarnowie. Wzięli w nim udział mł. insp. Tomasz Szymański Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Krzysztof Pobuta – Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, a także parlamentarzyści ziemi tarnowskiej. Wśród zaproszonych gości obecna była Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka, a także przedstawiciele prokuratur, sądów, służb mundurowych i instytucji współpracujących z tarnowską Policją, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 regionu tarnowskiego, rodziny policjantów oraz inni zaproszenie goście. Uroczysty apel uświetniła orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, poczty sztandarowe komend powiatowych i miejskich regionu oraz kompania honorowa.

Obchody Święta Policji w Tarnowie były okazją do uhonorowania funkcjonariuszy i pracowników tarnowskiej Policji za trud i zaangażowanie wkładane w codzienną służbę. W tym dniu, oprócz wykonywania przez Policję bieżących zadań, wyróżnieni uczestniczyli w uroczystości wręczania awansów, nominacji, odznaczeń oraz podziękowań.

Zaproszonych gości oraz przybyłych mieszkańców uroczyście powitał Komendant Miejski Policji w Tarnowie – mł insp. Mariusz Dymura.                           

Info/źródło: Komenda Miejska Policji w Tarnowie

« 2 z 2 »

Foto: Lidia Jaźwińska

Autor: Lidia Jaźwińska

Galeria:

SZTANDAR DLA POLICJI W TARNOWIE…

Post Author: kadr