Takie jest życie – wystawa fotografii Tomasza Sobczaka…

Tarnowskie Centrum Kultury, 10 kwietnia 2019.Takie jest życie – wystawa fotografii Tomasza Sobczaka…

To ciekawa, niekonwencjonalna wystawa, kolejny już raz pokazująca artystę w innej odsłonie. JAKO ARTYSTĘ NOWATORSKIEGO, patrzącego na sztukę przez pryzmat możliwości jakie daje jej rozwój w świecie współczesnym. To artysta tworzący w sposób przemyślany, przełamujący kolejne bariery i stereotypy. Przedstawione na wystawie prace są sztuką samą w sobie, innym spojrzeniem Sobczaka na rzeczywistość, ale też inspiracją, swoistą podpowiedzią dla innych.

Co o wystawie i artyście powiedział prowadzący Marcin Dąbek….

Kiedy w 2017 roku Tomasz Sobczak prezentował swoją wystawę jubileuszową w Tarnowskim Centrum Kultury powiedział publicznie, że w swoim mieście nie pokaże nic przez kilka a może i kilkanaście lat. Niespełna 18 miesięcy po tych słowach prezentujemy jego kolejną wystawę, na której można zobaczyć najnowsze dokonania artysty. Bez wątpienia Tomasza Sobczaka można nazwać artystą poszukującym. Otwiera się on na inne dziedziny sztuki, nie tylko ze stref wizualnych. Tytuł wystawy można interpretować na bardzo wielu płaszczyznach. Kilka z nich autor obiecał ujawnić zainteresowanym, te najbardziej osobiste zostawi dla siebie. Bardzo ważną częścią wystawy dla autora jest sam widz i to co prezentowane prace wywołują u odbiorcy. Z pewnością Tomasz Sobczak w swoim „C’est la vie” nie pokazuje rzeczy wprost. Aby odczytać niektóre sugestie trzeba będzie pozwolić na to aby zdjęcia wniknęły w nas. A to co do nas wróci może okazać się odpowiedzią na wiele pytań, nie tylko tych związanych z wystawą.

Tomasz Sobczak

Nauczyciel, artysta. Pracuje w III LO oraz w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz w WSIZ w Rzeszowie.
Absolwent AP w Krakowie, UMCS w Lublinie, KA w Krakowie. Obecnie studiuje mediację sztuki na ASP we Wrocławiu. W roku 2013 został odznaczony tytułem EFIAP (Execellence FIAP).
Od ponad dekady prezes Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw w kraju i za granicą, w tym 16 indywidualnych.

Wystawa czynna od 11 do 27 kwietnia 2019 roku. Galeria TCK, Rynek 5, Tarnów.
Galeria czynna: poniedziałek-piątek w godz. 10.00-18.00 sobota w godz. 10.00-17.00.
Bilety w cenie 3 zł i 2 zł (ulgowy).

Foto:

https://www.facebook.com/NSerwisKADR/videos/280722392836522/
https://www.facebook.com/NSerwisKADR/videos/702444850196958/

Post Author: kadr