KORONA KRÓLÓW” NA ZAMKU W DĘBNIE!

 

W najbliższy poniedziałek, 25 lutego Zamek w Dębnie stanie się planem zdjęciowym dla jednego z najpopularniejszych polskich seriali telewizyjnych. Ekipa produkcyjna telenoweli historycznej „Korona Królów” będzie przygotowywać zdjęcia do wiosennych odcinków serialu.

To nie pierwszy raz, kiedy dębiński Oddział Muzeum staje się miejscem produkcji filmowej. Na zamku kręcone były duże produkcje telewizyjne i filmowe, takie jak m.in. „Królowa Bona” (1980-1981), „Epitafium Barbary Radziwiłłówny” (1982), czy „Kanclerz” (1989).

A co wydarzy się wiosną w „Koronie Królów”?
Kazimierz Wielki jest u szczytu swojej potęgi i sławy. Staje się jednym z najsilniejszych władców ówczesnej Europy, a w życiu prywatnym przeżywa dramat: wciąż nie ma syna.

Czy uda się unieważnić małżeństwo z Adelajdą? Jak udało się królowi poślubić dwie kolejne żony, kto kazał porwać Wielkiego Księcia Litewskiego Kiejstuta, oraz jak zachowali się najwierniejsi rycerze Kazimierza, gdy zapadł podczas wojny na ciężką chorobę – opowiedzą odcinki z początku wiosny.

W Wielkopolsce Brat Heleny, Maciej Borkowic, organizuje bunt przeciwko królowi. Jak skończy się to dla Heleny, Guncela i Macieja? Czy król Kazimierz okaże łaskę konfederatom? Jak potoczyła się „wojna o cześć kobiety”, która mogła zachwiać porządkiem sił w Europie i co wydarzyło się wówczas na Wawelu? Odsłaniamy kulisy słynnej uczty u Wierzynka!

Wielka polityka i wielkie emocje – II sezon Korony Królów trzyma w napięciu! Nie braknie wielkich wzruszeń przy pożegnaniach bohaterów historycznych i wielkich nadziei wiązanych z młodymi małżeństwami. Jakie losy czekają ich w Polsce Jagiellonów? O tym jesienią!

źródło/foto: Muzeum Okręgowe w Tarnowie / Agencja Kreacji Filmu i Serialu TVP S.A.

Zapraszamy na oficjalny profil serialu na Facebooku.

Obraz może zawierać: noc i na zewnątrz

Post Author: kadr