Ważna wygrana i awans na drugie miejsce…

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły wczoraj walczące o prawo gry w półfinałowym turnieju o awans do pierwszej ligi, koszykarki MKS Pałac Młodzieży „Be ComplEat” Tarnów. Grające przed własną publicznością tarnowianki w zaległym meczu pokonały 79-47 (21-10, 17-10, 18-17, 23-10) RMKS Rybnik. Zwycięstwo to dało podopiecznym trenera Pawła Michalika awans na drugie miejsce w tabeli.

Spotkanie to rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodyń, które w 4 min po punktach Magdaleny Kuraś, Pauliny Liszki oraz Kingi Wilk, prowadziły 6-0. Chwilę później po dwóch akcjach Zuzanny Paradowskiej, ich przewaga zmalała wprawdzie do dwóch punktów (6-4), ale w 5 min „trójka” Magdaleny Kuraś i kolejne punkty Pauliny Liszki doprowadziły do stanu 11-4. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty, Pałac wygrywał 17-10, trafienia Natalii Malagi i Aliny Kłosowicz powiększyły przewagę naszego zespołu do jedenastu „oczek”.

Po czterech minutach gry w drugiej kwarcie, dzięki skutecznej grze Kingi Wilk, tarnowianki wygrywały już 31-12. Kolejne cztery punkty zdobyły – z rzutów osobistych – koszykarki z Rybnika (31-16 w 17 min). Minutę później po rzucie za trzy punkty Natalii Malagi na tablicy pojawił się jednak wynik 36-16, a na przerwę oba zespoły zeszły przy prowadzeniu MKS PM „Be ComplEat” 38-20.

Pobyt w szatni najwyraźniej nie wpłynął korzystnie na zawodniczki RMKS. Pierwsze pięć minut po zmianie stron tarnowianki wygrały bowiem 14-0 i w 25 min po akcji Magdaleny Kuraś wygrywały 52-20. Na początku 28 min było jeszcze 56-25, ostatni fragment tej części meczu należał jednak do rybniczanek. Przyjezdne zdobyły w tym czasie dwanaście punktów nie tracąc żadnego i przed czwartą kwartą przegrywały 37-56.

W 33 min notowano rezultat 62-42. „Trójka” Pauliny Liszki, trzy punktowe akcje Natalii Malagi oraz trafienie Debory Sajdak, spowodowały jednak, że w 36 min podopieczne trenera Pawła Michalika prowadziły 73-42. Końcowe fragmenty spotkania przyniosły już tylko kosmetyczną zmianę wyniku. Rewanżowy pojedynek drużyn z Rybnika i Tarnowa rozegrany zostanie już jutro. Początek meczu w Rybniku o godz. 17.

MKS PM „Be ComplEat”: Natalia Malaga 17 (1×3), Magdalena Kuraś 14 (1×3), Kinga Wilk 12, Paulina Liszka 11 (1×3), Alina Kłosowicz 9, Debora Sajdak 8, Magdalena Maksymowicz 4, Klaudia Stachura 2, Weronika Węglarz 2, Sylwia Siedlik 0, Julia Świętochowska 0, Julia Węglarz 0.