Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim – prozaikiem, felietonistą…

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim – prozaikiem, felietonistą; Laureatem Paszportu Polityki i Nagrody Zajdla.
14 grudnia 2018. Miejska Biblioteka Publiczna – czytelnia Czasopism Bieżących, ul. Krakowska 4 .
Prowadzenie: Anna Tomczyk-Weseli

Autor o sobie:
„Pisarz. Autor siedmiu powieści, m.in. „Inna dusza”, „Exodus”, „Tracę ciepło”. W roku 2016 otrzymał Paszport Polityki. Dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia. Na antenie TV Kultura prowadzi program „Dezerterzy”. Wiecznie w podróży, gubi się między miastami. Przez przyjaciół zwany Potworem.”

Orbitowski to ciekawa osobowość. Potrafi otwarcie mówić o sobie, nie ukrywając ani nie tuszując swojej przeszłości – często buntowniczej i pełnej młodzieńczej brawury. Ten 41 letni dziś człowiek, opowiada o tamtych czasach niemal jak o relikwiach swojego życia i przeszłości, która ciągle tkwi w jego pamięci. Jego nietuzinkowy styl bycia intryguje, ale też przykuwa uwagę słuchacza. Z jednej strony bije z niego prostota, z drugiej zaś pewna filozofia życia, którą sam sobie stworzył. Mówiąc o sobie często używa określenia „artysta” i niewątpliwie takim jest.

Foto: Lidia Jaźwińska

 

 

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim…

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim – prozaikiem, felietonistą; Laureatem Paszportu Polityki i Nagrody Zajdla – cz.1Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie ul. Krakowska 4Tarnów 14 grudnia 2018Autor: Lidia Jaźwińsa

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Piątek, 14 grudnia 2018

Post Author: kadr