Festiwal Komedii Talia 2018 – dzień trzeci….

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Festiwal Komedii Talia 2018 – dzień trzeci.
Spektakle:
„WIWISEXIA” reż. Mirosław Neinert. Teatr Korez w Katowicach (mała scena).

Obsada: Ewa Kubiak, Daria Polasik – Bułka, Piotr Bułka, Mirosław Neinert.

On i Ona. Pierwsza randka, zaręczyny, wesele i noc poślubna. Daria i Piotr Bułkowie z gabinetu terapeuty – erotoman spoglądają na swoje małżeństwo. Ich wersje wydarzeń sporo się od siebie różnią i stanowią przyczynę coraz nowych konfliktów. Sytuację zaognia jeszcze seksowna przyjaciółka Darii, Ewa. Każda postać ma swoje racje, ale czyja opowieść jest prawdziwa? Małżeństwo w krzywym zwierciadle, mnóstwo śmiechu i celnych obserwacji. Inteligentna komedia Tomka Jachimka to niezawodny sposób na małżeńskie kryzysy.

„MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ” – reż. Giovanny Castellanos. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu (duża scena).

Obsada: Arletta Los-Pławszewska, Judyta Paradzińska, Beata Wnęk – Malec, Magdalena Maścianica, Monika Stanek, Andrzej Czernik, Jędrzej Wielecki, Joanna Osyda.

Domowe zacisze to idealne miejsce do skrywania niemoralnych sekretów i mrocznych tajemnic. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę tytułowa bohaterka Moralności pani Dulskiej, która poza domem kreuje wyidealizowany wizerunek samej siebie i całej swojej rodziny. Za sztuczną i pełną hipokryzji fasadą kryje się jednak młodzieńczy bunt, który właśnie dojrzał, by wyjść na światło dzienne.

Informacje pochodzą z folderu XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Foto: Lidia Jaźwińska

Post Author: kadr