Nowe autobusy dla Tarnowa…

Tarnów 24 lipca 2018 – konferencja prasowa w MPK Tarnów.

Po ulicach Tarnowa kursują już ekologiczne autobusy marki SCANIA. Podczas konferencji prasowej MPK Tarnów zaprezentowało kolejne dwa, zakupione w ramach realizowanego projektu unijnego. Jak poinformowali  Jerzy Wiatr, prezes spółki MPK Tarnów i prezydent Roman Ciepiela do końca lipca do Tarnowa dotrze jeszcze 9 autobusów MAN. Natomiast w październiku pojawi się na ulicach Tarnowa pięć SOLARIS-ów.

Nowoczesne niskoemisyjne autobusy, których coraz więcej jeździ po Tarnowie, to efekt realizowanego od 2015 r. Programu Wymiany Taboru. W ciągu trzech lat miejska spółka wymienia 45 autobusów (40 do końca lipca, kolejne pięć pojawi się w październiku br.). – Łącznie wymienimy niemal 50% taboru. Dzięki prowadzonym inwestycjom Tarnów będzie posiadał 70% pojazdów ekologicznych i 100% pojazdów klimatyzowanych, monitorowanych i niskopodłogowych – podkreśla Jerzy Wiatr. – To jest wydarzenie bez precedensu w historii tarnowskiej komunikacji publicznej. Nowe autobusy, które przyjmujemy są symbolem zmian, jakich dokonujemy w transporcie – dodaje Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

W najbliższym dziesięcioleciu spółka planuje stworzyć tabor, składający się w 1/3 z autobusów gazowych, w 1/3 z autobusów elektrycznych i w 1/3 z autobusów zasilanych biodieslem. Dzięki temu Tarnów stanie się jednym z liderów ekologicznego transportu miejskiego w Polsce.

Źródło: UM Tarnowa

Kolejne nowoczesne autobusy dla Tarnowa ze środków unijnych…

STUDIO KADR NA ŻYWO….Tarnów 24 lipca 2018 – konferencja prasowa w MPK Tarnów.Po ulicach Tarnowa kursują już ekologiczne autobusy marki SCANIA. Dzisiaj MPK Tarnów zaprezentowało kolejne dwa, które zostały zakupione w ramach realizowanego projektu unijnego. Jak poinformowali podczas konferencji prasowej Jerzy Wiatr, prezes spółki MPK Tarnów i prezydent Roman Ciepiela do końca lipca do Tarnowa dotrze jeszcze 9 autobusów MAN. Natomiast w październiku pojawi się na ulicach Tarnowa pięć SOLARIS-ów (pozostałe nagrania i informacje na portalu: www.niezaleznyserwiskadr.com.pl).

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Wtorek, 24 lipca 2018

Post Author: kadr