Małopolska Kurator Oświaty musi ponieść konsekwencje – mówi Poseł Urszula Augustyn….

Małopolska kurator oświaty musi ponieść konsekwencje!

Po kolejnym skandalicznym, kłamliwym i wprowadzającym opinię publiczną w błąd wpisie na Twitterze małopolskiego kuratora oświaty, parlamentarzyści PO z Małopolski wystąpili do wojewody o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w sprawie Barbary Nowak.

Małopolski kurator oświaty na oficjalnym profilu „Barbra Nowak Małopolski Kurator Oświaty” napisała: „Zawalczmy o Prawdę wśród młodych Żydów! Po pierwsze: po obozie Auschwitz powinni odprowadzać TYLKO POLSCY LICENCJONOWANI przez IPN Przewodnicy! Dziś obca, a nie Polska narracja króluje w Auschwitz! Czas z tym skończyć!”, a także „Trzeba to zrobić sprytnie, ale musimy to zrobić. Przekaz, jaki wynoszą Żydzi po wyjściu z obozu, to informacja, że to Polacy są winni Holokaustowi. Nienawidzą Polaków, demolują pole hotelowe, autobusy itd.”.

Wpis, zdaniem parlamentarzystów PO nie tylko zawiera nieprawdę, ale zamieszczony został w wyjątkowo trudnym momencie, w samym środku wywołanego przez PiS kryzysu polsko-izraelskiego.

To nie pierwszy tego typu wpis kurator Nowak, nie pierwsza wypowiedź i nie pierwsze zachowanie niezgodne z przepisami Karty Nauczyciela – mówi posłanka Urszula Augustyn, która w sprawie zachowań kurator Nowak wystosowała już trzy interpelacje. Pierwsza w listopadzie ub.r. dotyczyła płatnych szkoleń dla dyrektorów szkół organizowanych przez pracowników Małopolskiego Kuratorium Oświaty, kolejna opisywała sprzeciw Pani kurator wobec rezolucji Rada Miasta Krakowa, na podstawie której w każdej krakowskiej szkole w widocznym miejscu powinna znaleźć się preambuła Konstytucji RP. Trzecia odnosi się do wpisu na Twitterze o polskich przewodnikach w Auschwitz.

Zarówno wypowiedzi, jak i decyzje pani Nowak jednoznacznie wskazują na próbę upolitycznienia polskiej szkoły. Antagonizują środowisko, są szkodliwe dla wszystkich: uczniów, nauczycieli, rodziców – podkreśla posłanka Augustyn.

Wracając do pisma do wojewody – małopolscy parlamentarzyści PO zapowiadają, że jeśli nie zostaną wyciągnięte poważne sankcje wobec kurator Nowak, rozpoczną zbiórkę podpisów o odwołanie jej ze stanowiska.

Źródło: materiały prasowe U. Augustyn.

Post Author: kadr