Nazywam się Miliard Tarnów taniec przeciw przemocy….

 

One Billion Rising / Nazywam się Miliard Tarnów taniec przeciw przemocy. Tarnowski Rynek 11.02.2018.

One Billion Rising (po polsku Nazywam się Miliard) to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, na szeroko rozumianą przemoc w rodzinie.
W tym roku wspólną akcją organizatorzy chcieli poruszyć temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym. Samorządy mają niezwykle istotną rolę do odegrania w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet – nikt lepiej nie zna potrzeb i problemów swojej społeczności i to one mogą najskuteczniej zadziałać. Stąd partnerem tegorocznej tarnowskej edycji „Nazywam się Miliard” jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Uczestnicy akcji na Rynku, chcieli pokazać, że przemoc wobec kobiet dzieje się tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, domu, w wielu rodzinach. Że problem przemocy wobec kobiet, rodzin jest naszym lokalnym problemem.

Akcja była także okazją do zaapelowania do lokalnych decydentek i decydentów, by temat przemocy wobec kobiet i dziewcząt stał się dla nich jednym z priorytetowych działań. To także apel do kandydatek i kandydatów w wyborach samorządowych, by kwestie przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie, włączyli do swoich wyborczych programów.

Szkoda jednak, że nikt z decydentów nie pojawił się na Rynku, choć była to ważna akcja społeczna – z małym wyjątkiem, akcję wsparła jako kobieta, matka, pani Alina Ciepiela – żona prezydenta miasta.
Ale może takie akcje, są tyko potrzebne społeczeństwu, a nie władzy….!

FOTOGALERIA

FILMY

Przemoc istnieje! To są fakty mówi Dorota Omylska-Bielat!

STUDIO KADR NA ŻYWO…Przemoc istnieje, to są fakty – mówiła dzisiaj na tarnowskim Rynku – Dorota Omylska-BielatCała relacja z wydarzenia na portalu: www.niezaleznyserwiskadr.com.pl – wydanie wieczorne.

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR na 11 lutego 2018

One Billion Rising / Nazywam się Miliard Tarnów.

STUDIO KADR NA ŻYWO…One Billion Rising / Nazywam się Miliard Tarnów. KADR rozmawia z Martą Twardy, reprezentującą partnera akcji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie – cz.1 wydarzenia

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR na 11 lutego 2018

Nazywam się Miliard Tarnów taniec przeciw przemocy

STUDIO KADR NA ŻYWO… One Billion Rising / Nazywam się Miliard Tarnów taniec przeciw przemocy. Tarnowski Rynek 11.02.2018.KADR był patronem medialnym wydarzenia. Całość relacji filmowej i fotograficznej zostanie zamieszczona na portlu: www.niezaleznyserwiskadr.com.pl – wydnie wieczorne.

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR na 11 lutego 2018

Post Author: kadr