Gość GALERII NIEBIESKIEJ – MARIUSZ KUSION…

Tarnów 16 listopada 2017

W Galerii Niebieskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, miłośnicy poezji, a także jej tarnowscy twórcy spotkali się z Mariuszem Kusionem. Spotkanie prowadził Zbigniew Mirosławski.

Kilka słów o poecie….

Absolwent prawa i stosunków międzynarodowych (UJ). Autor publikacji naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu obu dziedzin swojego wykształcenia, w szczególności z tematyki prawa karnego, autorskiego i prawa szkolnictwa wyższego. Certyfikowany trener nauki, prowadzi szkolenia z prawa autorskiego dla naukowców i artystów oraz na temat komercjalizacji wiedzy. Publicysta, poeta, prawnik, animator kultury, działacz organizacji pozarządowych.
Podczas spotkania w Tarnowie promował polsko-ukraińskie wydanie swojego tomiku „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi”.

Kusion to niezwykle ciekawa osobowość. W jego twórczości, poetycka wyobraźnia konfrontuje się z realiami rzeczywistości. Widzimy w niej bogactwo poetyckiego języka, myśli i przesłań, emocji ale i szczerości, wyzbytej kamuflażu, która przenosi nas w realny świat. To poezja, która przemawia do naszej wyobraźni, także poprzez formę plastycznego jej ujęcia – widokówki. Całość to doskonały, wypracowany warsztat pracy, w którym jakość jest kluczem do odbiorcy… Warto było uczestniczyć w tym spotkaniu, by zrozumieć i uwierzyć, że poezja wciąż żyje.

Poetyckie spotkanie z Mariuszem Kusionem…

STUDIO KADR NA ŻYWOGALERIA NIEBIESKA – Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Słowackiego w Tarnowie, poetyckie spotkanie z Mariuszem Kusionem, prowadzący Zbigniew Mirosławski.Mariusz Kusion – publicysta,poeta, prawnik, animator kultury, działacz społeczny – zwiastun wydarzenia.

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR na 16 listopada 2017

 

Post Author: kadr