„To tutaj wszystko się zaczęło…”39”

Uroczystość patriotyczna „To tutaj wszystko się zaczęło…”39” na Dworcu PKP w Tarnowie….

Oddano pamięć ofiarom, które w tym miejscu, 28 sierpnia 1939 roku zginęły od wybuchu bomby. „To jest miejsce i data, o której należy pamiętać, bo nie można przechodzić obojętnie wobec śmierci niewinnych osób. Dotyczy to zarówno tych, którzy zginęli na Tarnowskim Dworcu 28 sierpnia 1939 roku, jak i tych, którzy giną z rąk terrorystów w czasach obecnych (…). Dziękuję wszystkim organizatorom i uczestnikom uroczystości za obecność, za pamięć i szacunek dla historii…„powiedział m.in. do zebranych Prezydent Roman Ciepiela. O pamięci, wartościach płynących  dla wszystkich pokoleń z tamtych czasów mówił też Grzegorz Kądzielawski – radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Uroczystość uświetnili młodzi tarnowscy artyści w składzie: śpiew: Joanna Kurek, Aleksandra Kurek, Dawid Mik,muzycy: Gabriel Rękas-perkusja Filip Kot-pianino Kornel Uriasz- akordeon,Artur Łukasik- kontrabas, Dominik Fitrzyk- gitara.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli wspomniani wcześniej Roman Ciepiela – Prezydent Tarnowa, Grzegorz Kądzielawski – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, Tarnowska Rada Seniorów i seniorzy miasta Tarnowa na czele z przewodniczącą TRS Lidią Jaźwińska, przedstawiciele Stowarzyszenia „Projekt Tarnów” wraz z Prezesem Dawidem Solak, przedstawiciele Anioł Struś Inicjatywa Miejska, mieszkańcy Tarnowa oraz główni organizatorzy i inicjatorzy wydarzenia Fundacja Impuls Rozwoju i Młodzieżowa Rada Miejska w Tarnowie na czele z Przewodniczącym Dawidem Mik.
Okolicznościową gawędę wygłosił tarnowski historyk Antoni Sypek (relacja filmowa cz.2), zaś pod tablicą pamiątkową złożono symboliczne znicze i wiązanki kwiatów.

Post Author: kadr