Spektakl „4,5,6…Widzą Cię!”… Teatru Tuptusie i Teatru Tup…

Tarnów 11 czerwca 2017 – w Teatrze im. Ludwika Solskiego – Duża Scena,  odbył się spektakl „4,5,6…Widzą Cię!”….

Był to autorski spektakl inspirowany  powojennymi wydarzeniami, które miały miejsce na terenie Tarnowa. Pełen emocji, a jednocześnie wzruszeń i refleksji nie tylko o tamtych trudnych czasach, ale i młodych ludziach, którym przyszło w nich żyć, dokonując trudnych życiowych wyborów.To wstrząsająca i poruszająca historia o tych ludziach, pokazana przez pryzmat zarówno tych  skrzywdzonych, jak i tych, którzy byli przyczyną tej krzywdy, rozpaczy, bólu i często niewinnej śmierci w imię zafałszowanych wartości.

Ten trudny, a jednak ważny i konieczny do podjęcia temat został w sposób bardzo ciekawy ujęty i pokazany przez reżyserki: Małgorzatę Piotrowicz i Justynę Kapa, na podstawie scenariusza napisanego przez obie panie i Jana Piotrowicza. Ciekawe, doskonale dopasowane do okresu powojennego to dzieło Wioletty Wil.

Oglądając spektakl ma się wrażenie, że grają w nim profesjonalni aktorzy, a nie aktorzy – amatorzy (niezależnie od wieku). Na scenie wszyscy bez wyjątku czują się znakomicie, są autentyczni, doskonale wczuwający się w swe role. Cala akcja jest spójna, klarowna i czytelna, co niewątpliwie decyduje o wartości całego spektaklu. Wszystkim należą się słowa uznania i gratulacje.

« 1 z 2 »

Post Author: kadr