Spotkanie autorskie – Urszula Gawron

W Miejskiej  Bibliotece Publicznej im. J. Słowackiego w Tarnowie, odbyło się kolejne spotkanie autorskie.
Tym razem gościem  była tarnowianka,Urszula Gawron promująca swą książkę „Życie jest piękne – historia prawdopodobna”. Jest to książka napisana dla dzieci, niezwykle ciekawa, ciepła, pełna humoru, dobrej zabawy, a jednocześnie edukująca, pobudzająca do myślenia, zapraszająca dzieci do jej dalszego tworzenia.

Złotołapka i Miłomruczek uczą pozytywnego nastawienia do świata ,otaczającej rzeczywistości oraz do siebie.
Utrzymana w jednej pomarańczowej kolorystyce zdawać by się mogło, że będzie nieciekawa. Tymczasem kolor pomarańczowy ma swoje głębokie uzasadnienie, a jednocześnie sprawia, że świat bohaterów książki – kotów Złotołapki i Miłomruczka, jest pełen radości
i uśmiechu skierowanego do czytelnika. W istocie kolorystyka odgrywa rolę pośrednią, bo cała wartość książki to jej treść.
To życie i jego piękno w fantasycznym przekazie, akceptowanym przez dzieci, które jak podkreśla autorka były pierwszymi recenzentmi. Cała treść tej opowieści jest bardzo dojrzała, przemyślana od początku do końca. Kryje w sobie wiele życiowych rad, przesłań nie tylko dla dzieci, ale także dla ich rodziców i każdego czytelnika, który chce poznać ten świat ukryty  pomarańczowych barwach codzienności życia.
Spotkanie prowadziła: Sylwia Smoleń

Kilka słów o autorce:

Urszula Gawron – ur. w 1975 roku w Tarnowie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych , specjalność wystawiennictwo oraz Policealne Studium Plastyczne w zakresie meblarskich technik konserwatorskich w Tarnowie. W roku 2003 ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego Filii w Cieszynie, w pracowni grafiki warsztatowej prof. Eugeniusza Delekty. Obecnie jest nauczycielem w Katolickim Liceum Plastycznym w Nowym Sączu. Jest współautorką witraży
w Kościele oo. Jezuitów pod wezwaniem Ducha Świętego w Nowym Sączu, laureatką licznych konkursów oraz autorką wielu wystaw indywidualnych. W roku 2011 uzyskała tytuł Młodszego Ucznia w pięknej sztuce fechtunku.

« 1 z 2 »

 

Post Author: kadr