Koncert MURY Michał Książek [live – band]…

Tarnów 22 stycznia 2017. W Teatrze im. Ludwika Solskiego odbył się Koncert: MURY Michała Książka oraz spotkanie z rodzinami byłych więźniów obozu koncentracyjnego w Ravensbruck. MURY – to organizacja harcerska założona w obozie przez tarnowiankę druhnę Józefę Kantor, do której należała też prababcia Michała.

Świetny, pełen emocji ale też refleksji koncert. Pokazane wartości  wielu pokoleń. Patriotyzm naturalny, oparty na faktach, a nie wymuszony czy wyreżyserowany dla okoliczności. Lekcja nie tylko historii, ale przede wszystkim umiejętności czerpania wiedzy z wzorców o głębokich wartościach. Uczestniczki spotkania pokazały czym były MURY w obozie, Michał pokazał współczesne.
I jak powiedziała prowadząca koncert Liljanna Kupaj ” młode pokolenie szuka realizacji swoich wartości, Michał Książek śpiewał o wartościach – „rapował poetycko” o sile, odwadze, tożsamości, aniołach (…), a Rodzina Ravensbruck dała świadectwo siły i odwagi swojego pokolenia…” Każda  wypowiedź była tego potwierdzeniem (nagrania).

Wraz z Michałem gościnnie wystąpił Wojtek Klich. Wspólnie wykonany utwór „GENERACJA”, wywołał wiele emocji, ale przede wszystkim zamknął w klamrę przesłanie płynące z tego koncertu oraz spotkania.

Post Author: kadr