Muzeum Okręgowe w Tarnowie- Wystawa 3x Martynów…..

Wystawa „3x Martynów” jest kolejną z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. Na wystawie zaprezentowano prace Jerzego, Pawła i Michała Martynów.
Kilka słów o artystach:
Jerzy Martynów – absolwent tarnowskiego PLSP, oraz krakowskiej ASP – dyplom w 1985 roku w pracowni prof. Włodzimierza Buczka. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, grafiką użytkową i architekturą wnętrz, tworzy także małe formy architektoniczne. Posiada ogromny dorobek zarówno w dziedzinie malarstwa jak i innych dziedzin sztuki. Co roku uczestniczy w plenerach malarskich zarówno w Polsce, jak i całej Europie. Zorganizował ponad 60 wystaw indywidualnych, uczestniczył w około 200 zbiorowych, zarówno w kraju jaki za granicą, m.in. we Francji, Włoszech, Danii, Niemczech, Litwie, Kanadzie, Belgii i Chinach. Jako architekt jest autorem wielu zrealizowanych stylowych i nowoczesnych projektów wnętrz, m.in.: w Tarnowie, Krakowie, Zakopanem, Warszawie, Gdańsku i Poznaniu, oraz za granicą: we Frankfurcie, Paryżu, Chartres.
Paweł Martynów – absolwent tarnowskiego PLSP, oraz krakowskiej ASP – dyplom w 2014 roku w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Na co dzień zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą i techniką pasteli. Przez kilka lat mieszkał w Kanadzie, gdzie uczestniczył w wystawach zbiorowych i organizował indywidualne – w Montrealu, Toronto, Vancouver i Winni­peg. Po powrocie do Polski w 2004 roku związał się z grupą „Spotkania” i często pokazywał swoje prace na wystawach organizowanych w Tarnowskim Centrum Kultury i La Grand Combe we Francji. Ponadto Jego prace wystawiane były w Krakowie i Krynicy, znajdują się w zbiorach prywatnych i instytucjach w kraju i za granicą.
Michał Martynów – Malarz i grafik. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (Wydział Wzornictwa, 2016). Zajmuje się malarstwem pejzażowym, głównie miejskim i skupionym na architekturze, często portretuje swoje miasto rodzinne – Tarnów (cykl widoków tarnowskiego Placu Kazimierza), uczestniczy w plenerach malarskich. W najnowszym cyklu prac odchodzi od malarstwa przedstawiającego tworząc własne, ciągle rozrastające się uniwersum form przestrzennych na płaszczyźnie płótna. Zainteresowanie nowymi formami koresponduje z pracą w zawodzie grafika i animatora 3D. Od 2020 roku prowadzi własną galerię sztuki – Galeria BAZA (Rynek 15/9).
Info: Za Kuultura.pl
Foto:R. Czerwiński

Post Author: kadr