Młodzi artyści zmienią otoczenie Gemini Park! Trwa konkurs na projekt muralu…..

 
 
Moda na murale nie przemija, a różnorodne środki street-artowego wyrazu artystycznego na dobre wrosły w krajobraz wielu miast. Nowy mural, który powstanie przed Gemini Park Tarnów będzie efektem konkursu, do którego centrum handlowe zaprosiło licealistów tarnowskiego Zespołu Szkół Plastycznych i Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. Projekt o powierzchni 70 m kw., który wykonają młodzi twórcy, pojawi się na schodach znajdujących się tuż przy centrum handlowym, prowadzących na Osiedle Legionów.
 
Co przedstawiać będzie dzieło? Na konkurs „M jak Mural” wpłynęło kilkanaście graficznych projektów, przygotowanych przez uczniów klas 3C i 4B, w ramach zajęć ze specjalizacji z projektowania graficznego w ZSP Tarnów. Młodym artystom pozostawiono dużą swobodę, jeśli chodzi o kreację i środki wyrazu.
Powstałe prace są różnorodne tematycznie – wśród twórczych kompozycji znalazły się obrazy przedstawiające miejsca i słynne postacie związane z Tarnowem, kompozycje abstrakcyjne, a także prace nawiązujące do otoczenia, zakupów i Gemini Park.
Prace wykonane przez młodzież obejrzeć można na specjalnej wystawie, która mieści się na pasażu centrum handlowego, w sąsiedztwie sklepu HalfPrice.
 
O wyborze projektu i w efekcie o tym, co zobaczymy wiosną przed Gemini, zdecyduje Jury konkursowe, a w decyzji pomogą odwiedzający centrum handlowe oraz internauci, którzy swoją opinię mogą wyrazić w specjalnym głosowaniu trwającym do 21.11.2021. Głos na ulubiony projekt można oddać zarówno w centrum handlowym – w miejscu wystawy, jak i na facebook’owym profilu Gemini Park.
 
Autor zwycięskiego projektu zostanie wyróżniony specjalną nagrodą od centrum handlowego.
Znajdujący się obecnie na schodach dotychczasowy mural, przedstawiający charakterystyczne motywy związane z Tarnowem, powstał przed 7 laty z inicjatywy centrum handlowego. Został wykonany przez tarnowianina – artystę i pasjonata street-artu, działającego pod pseudonimem Cripe.

Post Author: kadr