CYKL: ZNANI I NEZNANI TARNOWIANIE – JOWITA WILOWSKI….

Wilowski Jowita -właścicielka, choreograf, trenerka Shiva Dance Studio – Studio Tańca Tarnów. Kierownik, choreograf zespołu ludowego w Nieczajnej. Instruktor tańca i fitnes.
Posiada pełne kwalifikacje zawodowe. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim – specjalność Animacja Kultury, a także szereg kursów, warsztatów uprawniających do prowadzenia zarówno Shiva Dance Studio jak i zespołu ludowego.
To osoba pełna kreatywności, traktująca pracę jako coś co daje jej satysfakcję, a jednocześnie wyzwala w niej moc działania. Jest osobą bardzo kontaktową, przyjazną i odpowiedzialną, co przekłada się na jej osobiste oraz Shivy i Zespołu Ludowego sukcesy. Pracy poświęca się całkowicie. Dziewczęta z Shivy to jej oczko w głowie. Jest dla nich edukatorem ale też przyjacielem – kimś komu się ufa i kogo darzy szacunkiem.
Kilka słów o Jowicie-czyli droga od baletu, przez taniec sportowy, Mazowsze aż do Shivy…
Taneczną edukację i karierę Jowita rozpoczeła już w dzieciństwie w Ognisku Baletowowym prowadzonym przez Edytę Korus i Adama Kawę. Jako nastolatka swoją taneczną pasję kontynuowała jako chearleaderka. W wieku 20 lat trafia do Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. To barwny nie tylko przez stroje, ale też pracę okres w jej życiu. Mazowsze to także szkoła odpowiedzialności i innego spojrzenia na taniec i interakcje międzyludzkie. Mając za sobą spory bagaż doświadczeń powraca do Tarnowa. Rozpoczyna pracę w Shiva Dance Studio jako choreograf, trener i także właściciel. Robi to co kochała w latach mlodzieńczych. Nie zostawiła jednak folkloru, prowadząc zespół w Nieczajnej.
Barwy i urok Mazowsza, zawsze będą jej towarzyszyć. Ten urok i barwę uczuć i emocji przenosi na obecną pracę. Cały czas stawiając przed sobą kolejne wyzwania.
Foto: archiwum rodzinne
Autor Lidia Jaźwińska

Post Author: kadr