SPORT: Franciszek Belusiak wygrywa zawody i zostaje Mistrzem w serii Rotax….

SPORT: Franciszek Belusiak wygrywa zawody i zostaje Mistrzem w serii Rotax. Będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Portugalii…

W dniach 23-24 października 2020 roku odbyła się ostatnia VI runda serii Rotax Max Challenge Poland. Na torze w Bydgoszczy spotkała się czołówka zawodników serii kartingowej Rotaxa w naszym kraju.

W zawodach wystartowało również dwóch tarnowskich kierowców kartingowych – klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów, Franciszek Belusiak w kategorii Micro Max i Błażej Rożkowicz w kategorii Mini Max.

Franciszek dobrą dyspozycję potwierdził już podczas czasówki, którą zalicza 3 rezultatem. W wyścigach finałowych przyjeżdża kolejno na 3, 1, 4, 1 pozycji. Ostatecznie całe zawody kończy na pierwszym miejscu, a w klasyfikacji generalnej całego sezonu zajmuje 1 miejsce i zostaje Mistrzem w kategorii Micro Max. Tym samym wywalczył kwalifikację i będzie reprezentować nasz kraj na Rotax Grand Finals 2020, czyli tzw. Mistrzostwa Świata serii Rotax, które ze względu na COVID-19 zostanie rozegrany 23-30 stycznia 2021 w Portimao, Portugalia.

Z kolei Błażej Rożkowicz podczas czasówki swojej kategorii uzyskuje 22 rezultat. W wyścigach finałowych przyjeżdża kolejno na 14, 15, 27, 22 pozycji. Ostatecznie całe zawody kończy na 19 miejscu w kategorii Mini Max.

WIELKIE BRAWA dla wszystkich zawodników za rewelacyjną walkę i stworzenie niezwykle pięknego widowiska na torze! To był kolejny świetny sezon dla klubu. Serdecznie gratulujemy!

Post Author: kadr