Galeria Bema20 – wernisaż wystawy Anny Adamiak…..

Wernisaż wystawy „Świat z drugiej strony”, Anny Adamiak. Orginalna, niekonwencjonalna formuła, ciekawy filmowy klimat, a przede wszystkim niezwykle kreatywna twórczo autorka. Potwierdzają to m.in. zaprezentowane na wystawie niezwykle realistyczne mockupy, stworzone specjalnie dla filmu czy teatru. Koordynatorem projektu jest Katarzyna Sypek.

Kilka słów o autorce wystawy….

Anna Adamiak zajmuje się sztuką wizualną, scenografią oraz malarstwem. Współpracuje z teatrami i studiami filmowymi w Polsce i zagranicą jako scenograf, twórca lalek, masek, rekwizytów, kostiumów teatralnych i filmowych. Uczestniczy w produkcji filmów fabularnych, animowanych, reklam, wideoklipów oraz sesji fotograficznych. Pracuje na planie filmowym jak i w studio przy tworzeniu makiet i scenografii. Od kilku lat zajmuje się również edukacją dzieci i młodzieży w dziedzinie kostiumu i scenografii prowadząc warsztaty artystyczne w Teatrze Wielkim Operze w Łodzi. Prace artystki mogliście Państwo oglądać na zeszłorocznym 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, w takich filmach jak: “Zgniłe uszy” w reż. Piotra Dylewskiego, “Restart” w reż. Juliana Talandziewicza, “Władcy przygód. Stąd do Oblivio” w reż. Tomasza Szafrańskiego oraz ‘Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka.

Związki Anny z teatrem Solskiego…

Jej prace i rzeźby można było również podziwiać w Tarnowie gdzie pracuje i tworzy, na deskach tarnowskiego Teatru im. L.Solskiego czego przykładem są takie realizacje jak spektakl muzyczny „Bądź taka, nie bądź taka” w reżyserii Joanny Satanowskiej z jej scenografią, czy też „Balladyna” w reż. Bożeny Suchodzkiej, gdzie współpracowała przy realizacji scenografii czy też wykonane przez nią maski do spektaklu „Grażyna” w reż. Radosława Rychcika.

Mackupy – czyli modele zwierząt…

Anna Adamiak specjalizuje się w tworzeniu modeli zwierząt czyli mockupów. Jest to dziedzina którą zajmuje się niewiele osób w Polsce, można zatem powiedzieć, że z tego powodu Tarnów jest ważnym punktem na mapie dla twórców i producentów filmowych.
„Świat z drugiej strony” jest projektem wystawy filmowej z elementami scenografii.
Tytuł przedsięwzięcia odnosi się do drugiej strony tajemniczego lustra jakim jest scena czy ekran kina w którym odbija się nasze życie. Tematem wystawy będą prace zgromadzone i sprowadzone z magazynów filmowych i telewizyjnych, powstałe w ostatnich latach. Są to rekwizyty, lalki animacyjne, elementy scenografii, kostiumu, maski i mockupy filmowe zwierząt, makiety a także zdjęcia i filmy dokumentujące prace na planie i w halach zdjęciowych.

Materiały dokumentujące prace pochodzą z własnych archiwów artystki oraz zasobów studiów filmowych takich jak: SE-MA-FOR w Łodzi, BreakThruFilms, LIKAON, WJTeam, Friends with Benefits Studio, PWSTiF, Balapolis, Dogoda Media, TVN.
Wystawa powstaje także przy udziale finansowym Miasta Tarnowa ze środków Stypendium Artystycznego .

Wernisaż wystawy odbył się w sobotę 12 września 2020 roku, w galerii przy ul. gen. Józefa Bema 20. Jednakże wystawę będzie można oglądać do 3 października od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 17.

 

Galeria Bema20 – wernisaż wystawy Anny Adamiak…..

STUDIO KADR…Galeria Bema20 – wernisaż wystawy Anny Adamiak…..Wernisaż wystawy "Świat z drugiej strony", Anny Adamiak. Orginalna, niekonwencjonalna formuła, ciekawy filmowy klimat, a przede wszystkim niezwykle kreatywna twórczo autorka. Potwierdzają to m.in. zaprezentowane na wystawie niezwykle realistyczne mockupy, stworzone specjalnie dla filmu czy teatru. Koordynatorem projektu jest Katarzyna Sypek.Autor: Lidia Jaźwińska

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Niedziela, 13 września 2020

Foto: Lidia Jaźwińska

Post Author: kadr