Amfiteatr Letni – Inauguracja 34. TNF – koncert “NSP TRIO” i Jazzbaja

W sobotni wieczór, w Amfiteatrze letnim zainaugurowano kolejną edycję Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Oficjalnego otwarcia TNF dokonała Agnieszka Kawa – zastępca przydenta Tarnowa. Wśród widzów, uczestników wydarzenia był prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, radni miasta Tarnowa, przedstawiciele jednostek kultury i sztuki oraz mieszkańcy.

Pzypomnijmy…

Tarnowska Nagroda Filmowa – to polski festiwal filmowy  odbywający się corocznie od 1987 r. w Tarnowie, będący wydarzeniem popularyzującym dorobek polskiej kinematografii. Po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest najstarszym festiwalem związanym z polskim filmem. Określany przez organizatorów jako „festiwal wybranych polskich filmów fabularnych”.

Program festiwalu obejmuje wydarzenia filmowe, jak i te z pogranicza kinematografii m.in.:

  • projekcje filmowe, odbywające się w tarnowskim kinie „Marzenie” oraz w plenerze
  • spotkania z filmowcami i aktorami
  • imprezy towarzyszące, koncerty , wystawy.

TNF stworzona została przez członków Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Oscar”.Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1987 roku, a jego gospodarzem był Dom Kultury Zakładów Azotowych. W 1991 zakończono działalność DKF „Oscar”, a organizację festiwalu przejął Tarnowski Ośrodek Kultury, przemianowany rok później na Tarnowskie Centrum Kultury, które odtąd pełni funkcję głównego organizatora. Od roku 1995 festiwal ma własny sygnał dźwiękowy. Jest nim  fragment tematu muzycznego z filmu Pożegnanie z Marią autorstwa Tomasza Stańki, nagrodzonego rok wcześniej nagrodą specjalną przez jury młodzieżowe.

Koncert inauguracyjny…

Trzech przyjaciół, trzy unikatowe historie i trzy różne osobowości – NSP Trio to wyjątkowi młodzi muzycy, tworzący jazzowy kolektyw, który pozwala im przede wszystkim na zabawę muzyką i pociąganie publiczności do tej zabawy, ale też opowiadanie wyjątkowych historii, opartych na własnych doświadczeniach. Grają ze sobą od zawsze, a mimo młodego wieku wielokrotnie zdobywali nagrody i koncertowali w kraju i zagranicą.

Skład zespołu:

Michał Niedbała – fortepian
Mikołaj Sikora – kontrabas
Piotrek Przewoźniak – perkusja

Wokal – Aleksandra Przewoźnik

Organizator: Tarnowskie Centrum Kultury

Amfiteatr Letni – Inauguracja 34. TNF – koncert “NSP TRIO” i Jazzbaja…

STUDIO KADR…Amfiteatr Letni – Inauguracja 34. TNF – koncert “NSP TRIO” i JazzbajaNSP Trio:Michał Niedbała – fortepianMikołaj Sikora – kontrabasPiotrek Przewoźniak – perkusjaWokal – Aleksandra PrzewoźniakOrganizator: Tarnowskie Centrum KulturyAutor: Lidia Jaźwińska

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Niedziela, 6 września 2020

Foto: Lidia Jaźwińska

Post Author: kadr