NABÓR DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH….

Dobiega końca nabór do szkół ponadpodstawowych. 18 sierpnia, po podsumowaniu elektronicznych zgłoszeń uczniów, było jeszcze we wszystkich typach szkół 189 wolnych miejsc, ale z godziny na godzinę ich ubywało.
Dzisiaj (19 sierpnia) po godzinie 14 dyrektorzy szkół wprowadzą do systemu dodatkowych chętnych (o ile oczywiście spełniają kryteria liczby punktów wymaganych do przyjęcia do danej szkoły) i większość tych miejsc zniknie z systemu. Jeżeli w tym momencie pozostaną jeszcze jakieś wolne miejsca, zainteresowani nimi uczniowie mogą zgłaszać się do 31 sierpnia.
W tarnowskich szkołach ponadpodstawowych przygotowano na nowy rok szkolny 2162 miejsca. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, iż w czerwcu tarnowskie publiczne szkoły podstawowe opuściło 905 ósmoklasistów plus 123 uczniów szkół niepublicznych, a liczba miejsc przygotowanych w szkołach ponadpodstawowych jest blisko dwukrotnie wyższa. To efekt olbrzymiego zainteresowania tarnowskimi szkołami średnimi u uczniów z ościennych gmin i miast – praktyka pokazuje, że w wielu szkołach średnich jest ich znacznie ponad 60 procent.
Do liceów ogólnokształcących zakwalifikowano na tym etapie 1077 uczniów, którzy uczyć się będą w 36 oddziałach, w 27 oddziałach w technikach naukę będzie pobierało 703 uczniów, do szkół branżowych pierwszego stopnia przyjęto 193 uczniów, utworzono w nich siedem oddziałów.
Wraz z zakończeniem i podsumowaniem elektronicznego naboru w wszystkich typach szkół było jeszcze 189 wolnych miejsc (w licach 75, w technikach 85, w szkołach branżowych 29), ale szybko były zajmowane.
Poza systemem elektronicznego naboru w szkołach ogólnokształcących – artystycznych, sportowych i integracyjnych – przygotowano 99 miejsc w pięciu oddziałach, wszystkie miejsca zostały zajęte.

Ireneusz Kutrzuba
Rzecznik prasowy prezydenta Tarnowa

Obraz może zawierać: 1 osoba, tabela i w budynku

Post Author: kadr