ARTYŚCI TARNOWA – TADEUSZ KONIARZ FOTOGRAFIA…

Z CYKLU: ARTYŚCI TARNOWA – TADEUSZ KONIARZ FOTOGRAFIA…

Tadeusz Koniarz należy do czołówki najlepszych fotoreporterów w kraju. To znakomity fotoreporter, dokumentalista rzeczywistości.Jego fotografia jest nietuzinkowa, daleka od pozoranctwa, przemawia do odbiorcy autentycznością. Intryguje, zmusza do refleksji, ale też często bawi. Pokazuje groteskowość, mentalność życia i wielu coddziennych sytuacji.

Z pośród wielu prac Tadeusza, wybrałam małą część. Chciałam jednak pokazać ich różnorodność tematyczną i mam nadzieję, że to się udało.

Zachęcam jednak do śledzenia strony autora prac, bo cenne są Jego komentarze do wielu fotografii.

Kilka słów o artyście….

KILKA SŁÓW O AUTORZE WYSTAWY…

Tadeusz Koniarz – tarnowianin, rocznik 1959 r.

Od 28 lat pracuje, jako fotoreporter – m. in. w Czasie Krakowskim, Tarnowskim Magazynie Informacyjnym „TeMI”, Gazecie Krakowskiej, „Poznaniaku”, Polskiej Agencji Prasowej, Agencji Fotograficznej East News. Aktualnie współpracuje z Agencją Fotograficzną REPORTER.

Publikuje zdjęcia w ogólnopolskich gazetach codziennych i tygodnikach oraz w internecie. Należy do Klubu Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie. Jego pasją jest fotoreportaż. Prace autorstwa Tadeusza Koniarza zdobyły szereg nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych. Laureat prestiżowych konkursów dla fotoreporterów BZ WBK Press Foto 2016

i Grand Press Photo 2016 i 2017.W roku 2017 nagradzany pierwszą nagrodą w międzynarodowych konkursach : „Kochać Człowieka” w Oświęcimiu,” Zestaw” w Świdnicy, „Just One Photo” w Jarosławiu,” Świat 2016″ w Myślenicach oraz Fotoreporter Roku 2016 w kategorii Fotoraport Polska w Warszawie. W 2018 r. uhonorowany Nagrodą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Erazma Ciołka za fotoreportaż społecznie zaangażowany pt.” Świat bez koloru” oraz tytułem Fotoreporter Małopolski 2018 w XV Nagrodzie Dziennikarzy Małopolski, Kraków 2018 za fotoreportaż „Bez końca”.

Jest autorem czternastu wystaw fotograficznych.

Realizator filmów krótkometrażowych wielokrotnie nagradzanych. Najważniejsze nagrody: Nagroda Główna Górniczy Oskar za film „Zdeptane lwy z kamiennych tablic” Katowice 1988, Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego 1998 i Brązowy Medal na Festiwalu Narodów w Duisburgu 1999 za film „Na medal”.

Prowadzi pracownię fotograficzno-filmową Szwenk w tarnowskim Pałacu Młodzieży.

Za działalność kulturalną w dziedzinie fotografii i filmu nagrodzony statuetką Uskrzydlony przyznaną przez Tarnowską Fundację Kultury. Posiada Srebrną Odznakę Federacji Niezależnych Twórców Filmowych oraz tytuł Zasłużony Działacz Kultury, otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi i Medal KEN. Jest laureatem Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie upowszechniania kultury 2012 i w dziedzinie twórczości artystycznej 2016.Otrzymał także Nagrodę Kulturalną TEMI im. Bogusława Wojtowicza za rok 2016.

Lidia Jaźwińska

https://www.facebook.com/lidia.jazwinska/videos/2838600836188685/

Fotografie są własnością Tadeusza Koniarza.

Post Author: kadr