TARNÓW – POMOC DLA LOKALNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW….

Władze miejskie Tarnowa opracowały pakiet możliwej obecnie do wprowadzenia pomocy dla lokalnych przedsiębiorców. Na początek przede wszystkim są to całościowe lub częściowe zwolnienia z czynszów za wynajmowane lokale.
Pełne zwolnienie z opłat czynszowych od 14 marca do 30 kwietnia 2020 r. dla przedsiębiorców korzystających z lokali najmowanych od MZB, zamkniętych na mocy ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego. W tej sprawie przedsiębiorcy powinni kontaktować się z Miejskim Zarządem Budynków, telefony: 14 621-93-81 do 83.
Kolejne posunięcie to odroczenie, rozłożenie na raty podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych. W tej sprawie należy kontaktować się z Wydziałem Podatków i Windykacji Urzędu Miasta Tarnowa. Telefony: 14 688 25-12; 14 688 25 15; 14 688 25 16.
Władze miejskie zadecydowały również o zwolnienie do końca 2020 roku z opłat za dzierżawę powierzchni zajętych pod ogródki kawiarniane na płycie Rynku.
W ramach pomocy Wydział rozwoju Gospodarczego UMT organizuje również webinary z zakresu e-commerce dla tarnowskich przedsiębiorców, przygotował i promuje akcję adresowaną do przedsiębiorców z branży gastronomicznej, którzy prowadzą dostawę posiłków lub sprzedaż dla klientów na wynos.
Szerszy zasięg ma akcja promowania firm tarnowskich przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem internetu lub w obecnej sytuacji zamierzają w większym stopniu udostępniać towary lub usługi w sieci.
W powyższych sprawach należy kontaktować się z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego, tel. 14 688 28 20.
Oczywiście trwają prace nad innymi rozwiązaniami, które mogą pomóc lokalnym przedsiębiorcom w tych ciężkich czasach, ich forma zależna będzie od posunięć rządu i wprowadzenia nowych przepisów. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

Obraz może zawierać: niebo, dom i na zewnątrz

Post Author: kadr