CZWÓRKA BRACI MA NOWY DOM…

Trwająca od wielu tygodni akcja szukania domu dla czwórki braci, których matka zostawiła w tarnowskim Pogotowiu Opiekuńczym, zakończyła się pomyślnie. Chłopcy trafiła do nowego domu. Małżeństwo, które będzie się opiekować nimi, posiada odpowiednie przygotowanie, a przede wsztsrkim ma status rodziny zastępczej.

Jak podkreśla Doorota Krakowska zastępca prezydenta Tarnowa, najważniejsze jest to, iż chłopcy nie zostali rozdzieleni. To był nasz priorytet.

Jak informował UM Tarnowa, chłopcy przebywali w Pogotowiu Opiekuńczym od stycznia. Najmłodszy ma niewiele ponad rok, najstarszy niespełna sześć lat. Ich historia poruszyła wielu. Sprawa nagłośniona została nie tylko lokalnie, ale i w skali kraju. Głosy wsparcia i chęci pomocy napłynęły z całej Polski. Ostatecznie udało się znaleźć odpowiednią rodzinę zastępczą. – Dziękuję wszystkim, którzy zadeklarowali przyjęcie rodzicielskich obowiązków. Zgłoszenia napłynęły z całej Polski. Wiem, że poruszyliśmy serca i dzięki naszej akcji w wielu miejscowościach dzieci poznają swoich nowych rodziców zastępczych – podkreśla prezydent Roman Ciepiela.

Bracia zostali umieszczeniu w rodzinie zastępczej decyzją sądu. Biologiczna matka będzie mogła się z nimi widywać. Jeśli w ciągu 18 miesięcy nie zmieni zdania, do sądu trafi wniosek o pozbawienie jej władzy rodzicielskiej.
Źródło:UM Tarnowa

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i jedzenie

Post Author: kadr