ICH LEPSZE JUTRO jest w Twoich rękach

 

– taki tytuł nosi nowy spot społeczny zaprezentowany dziś przez tarnowskie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Reklama zachęca do przekazania tej organizacji 1% podatku.

W spocie wystąpili uczniowie Przedszkola Mały Książę w Tarnowie, które jest prowadzone przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO, a zdjęcia kręcono w salach przedszkolnych i terapeutycznych. Dzieci opowiadają o swoich marzeniach, których spełnienie jest możliwe dzięki specjalnej terapii i edukacji.

Aby podarować 1% podatku wystarczy wpisać w zeznaniu PIT numer KRS Stowarzyszenia ICH LEPSZE JUTRO – 0000237677.  – Zebrane pieniądze z 1% podatku jak zawsze przeznaczymy dla naszych małych podopiecznych – mówi Krzysztof Drwal, prezes Zarządu Stowarzyszenia. W tym roku najważniejszy cel organizacji to utworzenie sensorycznego placu zabaw przy Przedszkolu Mały Książę w Tarnowie. – Chcemy stworzyć miejsce, z którego będą korzystać wszyscy nasi uczniowie, niewidomi, z niepełną sprawnością ruchową, niesłyszący i z autyzmem.

Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO powstało 15 lat temu w celu poprawy jakości życia dzieci z niepełną sprawnością. Organizacja zajmuje się edukacją, terapią i rehabilitacją najmłodszych.

W Tarnowie Stowarzyszenie prowadzi przedszkole specjalne dla dzieci z autyzmem, niewidomych, niesłyszących i z niepełnosprawnościami sprzężonymi, poradnię z zespołem wczesnego wspomagania rozwoju, sieć gabinetów integracji sensorycznej i aktywną świetlicę terapeutyczną. Najmłodsi z głębokim upośledzeniem i w stanach terminalnych są rehabilitowani w domach. Pod opieką organizacji jest obecnie 300 dzieci z Tarnowa, powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, dębickiego, brzeskiego, bocheńskiego, gorlickiego i jasielskiego. Wsparcie merytoryczne i psychologiczne otrzymują również rodzice dzieci.

Stowarzyszenie utrzymuje się z wpłat 1% podatku, darowizn i dotacji, organizacji koncertów, imprez plenerowych i wystaw.

 

Post Author: kadr