GALERIA HORTAR – Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Romana Kobylarza….

 

Urodzony w 1955 roku w Bystrzycy Kłodzkiej, mieście, które ze względu na swoje malownicze położenie służyło za miejsce licznych plenerów malarskich.

Od najmłodszych lat miał więc okazję przyglądać się pracy artystów, którzy w różnych technikach utrwalali na płótnie zakątki znane mu z codziennych zabaw. To dziecięce doświadczenie sprawiło, że kiedy w 1971 roku zamieszkał w Tarnowie, myślał o podjęciu nauki w miejscowym liceum plastycznym, ale okazało się to niemożliwe, gdyż zgłosiło się zbyt mało kandydatów i nie utworzono klasy dla chłopców. Nie zrezygnował jednak ze swojej pasji.

Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Romana Kobylarza…

STUDIO KADR…GALERIA HORTAR – Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Romana Kobylarza.Urodzony w 1955 roku w Bystrzycy Kłodzkiej, mieście, które ze względu na swoje malownicze położenie służyło za miejsce licznych plenerów malarskich. Od najmłodszych lat miał więc okazję przyglądać się pracy artystów, którzy w różnych technikach utrwalali na płótnie zakątki znane mu z codziennych zabaw. To dziecięce doświadczenie sprawiło, że kiedy w 1971 roku zamieszkał w Tarnowie, myślał o podjęciu nauki w miejscowym liceum plastycznym, ale okazało się to niemożliwe, gdyż zgłosiło się zbyt mało kandydatów i nie utworzono klasy dla chłopców. Nie zrezygnował jednak ze swojej pasji. Autor: Anna Burda

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Czwartek, 24 października 2019

Post Author: kadr