Centrum Sztuki Mościce – KONCERT TARNÓW GOSPEL DAY 2019…

Tarnów 22 września 2019

W Centrum Sztuki Mościce odbył się Koncert „Tarnów Gospel Day 2019”. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.Wystąpili:TARNOWSKI CHÓR GOS.PL, COLIN WILLIAMS,THE CELEBRATION CHOIR. Koncert poprowadził Sebastian Szafarz.To był wyjątkowy koncert, wielkie święto muzyki gospel. 

„Tarnów Gospel Day” jest wydarzeniem kulturalnym, które polega na organizacji warsztatów wokalnych dla Tarnowskiego Chóru GOS.PL pod kierunkiem jednego z najbardziej znanych dyrygentów i instruktorów gospel w Wielkiej Brytanii, charyzmatycznego wokalisty Colina Williamsa. W ciągu dwóch dni intensywnych prób chórzyści będą pracować nad nowym repertuarem, który wykonają na zwieńczającym  koncercie finałowym. Gościem specjalnym wydarzenia będzie trzydziestoosobowy brytyjski chór – The Celebration Choir, którego założycielem i liderem jest Colin Williams. Połączonym chórom GOS.PL i The Celebration Choir towarzyszyć będzie zespół instrumentalny złożony z tarnowskich oraz brytyjskich muzyków.

Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Miasta Tarnowa. Jest to druga edycja projektu zrealizowanego z powodzeniem w 2017 roku przez Stowarzyszenie Tarnowski Chór GOS.PL. Gwiazdą premierowego spotkania w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie był Brian Fentress  z USA.

Colin Williams – brytyjski wokalista, aranżer i dyrygent. Obdarzony wybitnym słuchem, niepowtarzalną barwą, charyzmą i niezwykłą energią na scenie. Śpiewa od 3 roku życia, a dyryguje chórami od osiemnastego. Jako wokalista współpracował z takimi artystami jak m.in.: Graham Kendrick, Avery Sunshine, Alexandra Burke, The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir. Jennifer Holliday, Jamelia, Carlene Anderson, Heather Small, Deronda K. Lewis, Gabi Gąsior, Holy Noiz, Adam Kosewski, The Tokyo Mass Choir. Pracował przy projektach telewizyjnych dla BBC: BBC Songs of Praise oraz BBC Radio Gospel Train.  Wielokrotnie zapraszany do Polski przy okazji weekendowych warsztatów gospel.

The Celebration Choir – duży chór gospel działający na północy Wielkiej Brytanii pod przewodnictwem wokalisty i dyrygenta Colina Williamsa. Powstał w 2014 roku, a tworzą go utalentowani wokaliści z regionu Yorkshire. Chór koncertuje i uświetnia wiele wydarzeń i festiwali m.in.: Leeds Caribbean Festival, NTCOG Leeds Gospel Celebrations, NTCOG Bradford Gospel Celebrations.

Tarnowski Chór Gos.pl – to jedyny chór w mieście i gminie Tarnów specjalizujący się w repertuarze gospel, muzyce dającej ludziom radość i duchowe ukojenie. Powstał w 2003 roku dzięki inicjatywie Bartłomieja Szułakiewicza, Moniki i Tomasza Steców oraz ks. Pawła Cyza z Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Dziś GOS.PL  jest wielopokoleniowym kolażem talentów i głosów, który wypracował sobie dobrą markę nie tylko na tarnowskiej scenie muzycznej. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Bartłomiej Szułakiewicz, chórem dyrygują Anna Piotrowska oraz Katarzyna Wrona. Opiekunem duchowym jest ks. Andrzej Augustyn, rektor Kościoła Akademickiego pw. św. Józefa w TarnowieNa przestrzeni lat chór wykonał dziesiątki koncertów, głównie na terenie Małopolski, promując miasto Tarnów oraz prowadząc działalność ewangelizacyjną wśród członków i słuchaczy. Z radością wspiera także rozmaite akcje charytatywne, działając na rzecz tych, którym muzyka gospel może nieść prawdziwie Dobrą Nowinę. Jest zdobywcą wielu nagród, które podkreślają jego wielowymiarową działalność i stale rosnący poziom artystyczny m.in. „Dukata Tarnowskiego”, Nagrody Miasta Tarnowa w dziedzinie działalności artystycznej, wyróżnienia „Anioł Ciepła” przyznawanej przez tarnowski magistrat działającym na rzecz potrzebujących i rozsławiającym Tarnów, Medalu Samorządu Województwa Małopolskiego „Polonia Minor” za działalność na rzecz Małopolski oraz Nagrody im. Roberta Gucwy za krzewienie wartości chrześcijańskich.  W 2014 roku GOS.PL wydał studyjną płytę „TEN”, a w lutym 2017 roku z inspiracji osób związanych z Tarnowskim Chórem Gos.pl powstało stowarzyszenie, którego celem jest upowszechnianie muzyki gospel i wartości chrześcijańskich poprzez zróżnicowane formy przekazu, skierowane do jak najszerszego kręgu odbiorców.

Najważniejszym celem istnienia Tarnowskiego Chóru Gos.pl jest działalność ewangelizacyjna poprzez muzykę, wspólne wielbienie Boga nawiązujące do korzeni muzyki gospel. Bo gospel w tłumaczeniu to właśnie „Ewangelia”, dlatego co najmniej raz w miesiącu GOS.PL przygotowuje nastrojową oprawę Mszy Św., która przez 10 lat odbywała się w Kościele pw. Św. Krzyża i Św. Filipa Neri, a obecnie w Kościele Akademickim pw. Św. Józefa. Źródło (kultura.tarnow.pl)

TARNÓW GOSPEL DAY 2019

STUDIO KADR…Centrum Sztuki Mościce – KONCERT TARNÓW GOSPEL DAY 2019…Patronat Honorowy – Prezydent Miasta Tarnowa Roman CiepielaWystąpili:TARNOWSKI CHÓR GOS.PLCOLIN WILLIAMSTHE CELEBRATION CHOIRAutor:Anna Burda

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Poniedziałek, 23 września 2019

TARNÓW GOSPEL DAY 2019…

STUDIO KADR…Centrum Sztuki Mościce – KONCERT TARNÓW GOSPEL DAY 2019…Patronat Honorowy – Prezydent Miasta Tarnowa Roman Ciepiela.Prowadzący koncert: Sebastian SzafarzWystąpili:TARNOWSKI CHÓR GOS.PLCOLIN WILLIAMSTHE CELEBRATION CHOIRAutor: Lidia Jaźwińska

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Poniedziałek, 23 września 2019

Post Author: kadr