Spotkanie z bluesem – koncert BlackJob i Highway…

Amfiteatr Letni, 16 sierpnia 2019. Ostatnie spotkanie z bluesem, koncert BlackJob i Highway. Scenariusz, reżyseria i prowadzenie Wojtek Klich.

BlackJob to pięcioosobowa formacja z Krakowa. Inspirują się amerykańską i brytyjską muzyką blues-rockową, przemieloną przez instrumenty i zmysły, co nadaje świeży powiew gatunkowy, wyłamujący się z utartych ram bluesa i rocka.
Laureaci Grand Prix Kraśnik Blues Meeting Festival (2018), II miejsce Imielin Blues Festival (2016), występ w katowickim Spodku na Małej Scenie jako finaliści konkursu prestiżowego festiwalu bluesowego Rawa Blues Festival (2016), finaliści siódmej edycji Megafonu Radia Kraków (2016), Wyróżnienie Nagrodą Publiczności na Galicja Blues Festival w Krośnie (2016).

Highway – blues-rockowe tornado! Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 – tych, bluesa, boogie, oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!! Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół istnieje od lipca 2001 roku. Muzyka zespołu Highway to pogranicze rocka, bluesa i country – styl określany jako Southern Rock i mający swoje korzenie na południu USA. Sam zespół zwykł nazywać swoją muzykę, jako Gruz n’ Roll, co wynika z brudnego „zagruzowanego” vintage’owego stylu gry. Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami.

Galeria cz.1 BlackJob i Highway….

Galeria cz. 2. BlackJob i Highway…

Koncert BlackJob i Highway…

STUDIO KADR…Amfiteatr Letni, 16 sierpnia 2019. Ostatnie spotkanie z bluesem. Świetny koncert BlackJob i Highway.Scenariusz, reżyseria i prowadzenie Wojtek Klich.BlackJob to pięcioosobowa formacja z Krakowa. Inspirują się amerykańską i brytyjską muzyką blues-rockową, przemieloną przez instrumenty i zmysły, co nadaje świeży powiew gatunkowy, wyłamujący się z utartych ram bluesa i rocka.Highway – blues-rockowe tornado! Muzyka zespołu to połączenie rocka lat 70 – tych, bluesa, boogie, oraz country, a zespół Highway to autostrada, która łączy te wszystkie style muzyczne w niepowtarzalną mieszankę i oferuje przejażdżkę na najwyższych obrotach!!! Zespół HIGHWAY pochodzi z Zabrza, ale muzycy obecnie go tworzący to ludzie z całego Śląska. Zespół istnieje od lipca 2001 roku.Zespół gra wyłącznie własną muzykę z własnymi autorskimi tekstami.Autor: Anna Burda

Opublikowany przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR Piątek, 16 sierpnia 2019

Post Author: kadr