Dzięki nim Tarnów był pełen blasku….

Tarnów 6 luty 2019

Za nami szósta edycja konkursu „Tarnów Pełen Blasku”. Dziś poznaliśmy jego laureatów, czyli właścicieli najpiękniej oświetlonych balkonów, ogródków i posesji oraz witryn sklepowych. Swoją kategorię miały także szkoły i przedszkola.

Największą różnorodność i wysoki poziom rywalizacji zauważono w kategorii „Posesje i ogródki przyblokowe”. Z roku na rok zwiększa się także liczba przedszkoli, decydujących się na udział w konkursowej rywalizacji.
– Na uwagę zasługuje fakt, iż z dużą starannością i kreatywnością przygotowano plenerowe szopki bożonarodzeniowe przy placówkach edukacyjnych oraz posesjach, co być może w kolejnej edycji zaowocuje odrębną kategorią. Otrzymujemy również wiele pozytywnych sygnałów, że takie plenerowe szopki znajdują uznanie u okolicznych mieszkańców, ponieważ poprzez kultywowanie polskich tradycji tworzą piękny świąteczny klimat w wielu miejscach naszego miasta – mówi dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa Maria Zawada-Bilik.

Łączna wartość nagród rzeczowych w kategoriach „Balkony”, „Posesje, ogródki przyblokowe” oraz „Szkoły, przedszkola, żłobki i inne placówki edukacyjne” wyniosła około 7 tys. złotych. Tradycyjnie były to zestawy energooszczędnych, ledowych oświetleń ufundowane przez Urząd Miasta Tarnowa oraz partnera konkursu – firmę ODEON. W kategorii na najpiękniejszą witrynę świąteczną uczestnicy walczyli natomiast o Złotą, Srebrną i Brązową Witrynę oraz o nagrody finansowe w łącznej kwocie 5 tys. złotych.
Po raz kolejny Jury zadecydowało także o przyznaniu nagród specjalnych „Złote Ręce” dla autorów ekspozycji, które wyróżniały się na tle pozostałych zgłoszeń, ale nie mieściły się w określonych regulaminem kategoriach.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Sali Lustrzanej. Spotkanie uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkól Muzycznych w Tarnowie

LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSU

Nagroda specjalna „Złote Ręce”
Rozalia Dulińska (koronkowe choinki i szopka i ozdoby)
Szkoła Podstawowa nr 17 (szopki wykonane przez uczniów na wzór tarnowskich kościołów)

Kategoria I – balkon
I miejsce – (równorzędnie) – Tomasz Stachura, Stanisława Tyrka, Antonina Nosek,
II miejsce (równorzędnie) – Sylwia Nosek, Maria Rzeźnik
III miejsce – Rozalia Dulińska, Brożek Joanna
Wyróżnienia – Zofia i Wacław Jękotowie, Joanna i Michał Szmigielscy, Łucja Żydowska, Mateusz Wyczesany, Zofia i Jerzy Tyrkowie

Kategoria II – posesje, ogródki przyblokowe
I miejsce(równorzędnie) – Helena Tyka, Stanisław Wołek i Zbigniew Kaczówka
II miejsce (równorzędnie) – Józefa Kołpa, Marek Lebica, Józef Sadowski
III miejsce (równorzędnie) – Sylwia i Piotr Noskowie wraz z sąsiadami, Grażyna i Franciszek Florkowie, Stanisława Mościcka
Wyróżnienia – Katarzyna Nowak, Agnieszka Ponikiewska, Agata Szramska, Stanisław Grodowicz, Barbara i Kinga Truty,

Kategoria III – szkoły, przedszkola
I miejsce (równorzędnie) – Punkt Przedszkolny „Przedszkolinek”, Przedszkole Publiczne nr 3, Przedszkole Publiczne nr 34
II miejsce (równorzędnie) – Przedszkole Publiczne nr 5, Zespół Szkół Niepublicznych Stow. „Siódemka”
III miejsce (równorzędnie) – Przedszkole Publiczne nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi, Przedszkole Publiczne nr 19
Wyróżnienia – Przedszkole Publiczne nr 27, Przedszkole Publiczne nr 32

Kategoria IV „Najpiękniejsza witryna świąteczna ”
Złota Witryna (nagrody równorzędne po 1000 zł brutto) – FILIZANKA (ul. Bernardyńska 4), CAFE ZIARNO (ul. Krakowska 29)
Srebrna Witryna (nagroda 800 zł brutto) – CIEKAWA SŁODKO-SŁONO (ul. Katedralna 4)
Brązowa Witryna (nagrody równorzędne po 500 zł brutto) – Sklep GRACJA (ul. Wałowa 27), SŁODKA DZIURKA (ul. Bernardyńska,
Magiczna Witryna (wyróżnienia, nagrody równorzędne po 300 zł brutto) – KAWIARNIA SOFA (ul. Wałowa 15), Księgarnia WSPÓŁCZESNA (ul. Wałowa 20), F.H. MODEXIM (Plac Bema 4), GRAF-MAGIA (ul. Starodąbrowska 24/6)

Nagrody wręczali: dyr. WKS, Łukasz Urbanek Główny Specjalista, dyrektor Wydziału Edukacji Bogumiła Porębska. Całość prowadziła Maria Zawada – Bilik.
Tekst: Lucyna Bielatowicz

Foto: Lidia Jaźwińska

Obraz może zawierać: 18 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku
https://www.facebook.com/NSerwisKADR/videos/380137192780712/

Post Author: kadr