Spotkanie z Jerzym Karwelisem – autorem Książki „Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko – polską”,

W ramach cyklu „Tarnowskie Dialogi” TCK i Komisja Kultury RM zapraszają na spotkanie z Jerzym Karwelisem – autorem książki „Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko – polską”, moderacja: Marek Ciesielczyk, oprawa muz. Leliwa Jazz Band + wystawa mal. Romana Fleszara. Po imprezie spotkanie integracyjne. Piątek, 15 lutego, godz. 19:00, piwnica TCK, Rynek 5.

Wojny polsko-polskiej nie może zakończyć żadna z jej stron, chyba że przez wyeliminowanie wroga, a to jest niemożliwe. Tą grupą, która umiałaby zakończyć ten wyniszczający konflikt, może być tylko zewnętrzny w stosunku do tego konfliktu trzeci sort – wyborcy zaciśniętych zębów, wybierający do tej pory mniejsze zło. Wystarczy tylko, że zaczną wybierać większe, wspólne dobro.

Jeśli więc za każdym razem oddajesz głos na mniejsze zło – wiedz, że ta książka jest dla Ciebie, bo jest o Tobie. Jesteś Trzecim Sortem. Jesteś większością, a rządzą Tobą i Twoim życiem hałaśliwe mniejszości wyposażone w Twój mandat wyborczy. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak do tego doszło – przeczytaj tę książkę. Jeśli chcesz to zmienić – wyciągnij wnioski z jej treści.

Źródło: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,129792,Trzeci-sort-czyli-jak-zakonczyc-wojne-polsko-pols

Wrocławianin, lat 57, absolwent filologii słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Internowany w stanie wojennym jako pracownik Radia „Solidarność”, po wyjściu na wolność zaangażował się w działalność konspiracyjną na Dolnym Śląsku. Współpracował m.in. z pismami „Z Dnia na Dzień”i „Gazetą Związkową”. W 1993 roku rozpoczął pracę jako wydawca prasy, związany był m.in. z magazynem komputerowym „CHIP”, „Newsweekem”, „Forbesem”, „Faktem” czy „Rzeczpospolitą”. Bezpartyjny, choć ostatnio występujący w roli komentatora i publicysty. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności.

Źródło: http://lubimyczytac.pl/autor/171388/jerzy-karwelis

Post Author: kadr