WOLONTARIAT: Jedzenie Zamiast Bomb

Jedzenie Zamiast Bomb – Tarnów / 2.12.2018 / Akcja III. Akcję prowadzi kolejny już rok grupa wolontariuszy. Ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym.

Co sami mówią o wydarzeniu:

Gotujemy w domach, częstujemy na ulicy. Czas nas kolejną akcję „Jedzenie zamiast bomb”. W ramach społecznej inicjatywy potrzebujący mieszkańcy Tarnowa mogą kosztować wegetariańskich posiłków. Korzystamy z wielkich serc dobrych ludzi, zbieramy od nich produkty i przygotowujemy coś na ząb.

Tym razem również nie zabrakło rozgrzewającej zupy, ciepłej herbaty, kawy, ciasta.

Kilka słów o historii akcji…

Jedzenie Zamiast Bomb (ang. Food Not Bombs) – społeczna inicjatywa, polegająca na rozdawaniu ciepłych, wegańskich lub wegetariańskich posiłków ludziom biednym, bezdomnym i bezrobotnym. Akcji towarzyszy przekaz antyrządowy i antywojenny, a jej ideą przewodnią jest pokazanie, że kiedy władza wydaje pieniądze na – zdaniem działaczy – niepotrzebne zbrojenia, wielu ludzi umiera z głodu.

Jedzenie Zamiast Bomb powstało w latach 80. XX wieku z inicjatywy kilkunastu działaczy antywojennych i anarchistycznych w Cambridge. Aktualnie akcja odbywa się regularnie w wielu miastach w Ameryce Północnej, Europie, a także w Azji, Australii, Afryce oraz w Polsce.

Post Author: kadr