Dzieci i młodzież na teatralnej scenie – wyjątkowe spektakle X Festiwalu Mała Talia…

W ramach Festiwalu zaprezentujemy dwa przedstawienia, w które zaangażowali się młodzi, pasjonujący się teatrem ludzie. „Cóż to za człowiek” na podstawie II i IV części “Dziadów” Adama Mickiewicza
i „Jeżyk i przyjaciele” na podst. opowiadania Petera Schneidera „Kto, kto, kto robi hu, hu hu”, będzie można obejrzeć  3 grudnia 2018 roku w tarnowskim teatrze.

Docenienie pracy młodych, możliwość występu na profesjonalnej scenie, z zawodową obsługą sceny, jest niezwykle istotnym elementem w rozwoju najmłodszych pasjonatów teatru i ciekawą propozycją dla widzów, którzy oglądają występ swoich rówieśników.  W tym roku zaprosiliśmy do współpracy znany Tarnowianom Teatr Tuptusie i Teatr Tup, który działa przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie oraz Grupę Teatralną Lalkarze ze Spytkowic, która wystąpi u nas po raz pierwszy – mówi Karolina Białas z Działu Promocji i Organizacji Widowni.

„Cóż to za człowiek”  to spektakl z elementami performatywnymi, który powstał na podstawie II i IV części “Dziadów” Adama Mickiewicza. Widowisko zostało stworzone przez aktorów Teatru Tuptusie i Teatru Tup. Zagrają w nim osoby od 10-ego do 22-ego roku życia a do oglądania zapraszamy widzów od 14 roku życia. Czas trwania: 45 minut

Gramy: 3.12.2018 r. godz. 9:00, Duża Scena

3 grudnia wystąpi Grupa Teatralna Lalkarze ze Spytkowic z przedstawieniem „Jeżyk i Przyjaciele”.
Ta edukacyjna bajka dla przedszkolaków opowiada o zmaganiach Jeżyka i leśnych zwierząt, które się zaprzyjaźniają i zaczynają współpracować, dzięki czemu ratują wszystkich mieszkańców lasu przed niebezpiecznym potworem.

W spektaklu występuje jedenaścioro dzieci. Scenariusz,  reżyseria, scenografia – Anna i Jacek Krakowiakowie.

Czas trwania – 30 minut

Gramy: 3.12.2018 r. godz. 11:00, Mała Scena

 Wyżej wspomniane spektakle odbędą się w ramach wydarzeń towarzyszących X Festiwalu Mała Talia.

Bilety w symbolicznej cenie 2 zł od osoby.

Rezerwacje biletów w Dziale Promocji i Organizacji Widowni.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Mecenasem Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie jest Grupa Azoty.

Fot. Mariusz Gągola

Post Author: kadr